W lustrze snów

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "W lustrze snów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Mirror Dreams
Calebornia

Każdy sen, który ci się śnił i każdy sen, który ci się przyśni, mieszka w Królestwie Snów. Każdy koszmar również. Jego ojczyzną jest Królestwo Koszmaru, gdzie rodzą się złe sny i nocne majaki. Królestwo Koszmaru rośnie w siłę. Jego władca zamierza zapanować nad całym Światem Snów. Mag Laenan Latawiec musi przywrócić równowagę między snami z Królestwa Snów a koszmarami, które coraz częściej pojawiają się na ziemi i niosą ludzią groźbę, jakiej nie wyśnił jeszcze najstraszliwszy koszmar...

źródło opisu: Amber, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mims | 2013-12-28
Przeczytana: 20 grudnia 2013

W lustrze snów to debiut Catherine Webb, która miała tylko czternaście lat, kiedy ukończyła książkę. Jest to jedna z tych powieści, do których wracam zawsze z uśmiechem na twarzy i do których zawsze wracać będę.
Pani Webb jest również autorką serii o Mattew Swifcie, ale to właśnie seria o Laenanie Latawcu podbiła moje serce dawno temu i nigdy o niej nie zapomnę (broda na polskiej okładce może i poprawnie sugeruje jego wiek, chociaż Laenan jest przystojnym magiem o wyglądzie trzydziestolatka).

Kiedy zapadasz w sen nie jesteś już na Ziemi. Twoja dusza ulatuje daleko i stajesz się Śniącym gdzieś tam, w innym świecie, gdzie wszystko co kiedykolwiek komukolwiek się wyśniło jest rzeczywistością. Te dwa światy - nasza Ziemia oraz świat Królestw Koszmaru, Snów i Otchłani są ze sobą nierozerwalnie złączone. Tylko, że my nie zdajemy sobie z tego sprawy.

"Kiedy wielcy magowie stworzyli w Otchłani piękne...

Jarek Lubiński | 2015-06-21
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo oryginalny pomysł na świat, stworzony w dodatku przez tak młodą autorkę. Polecam dla osób poniżej 14 lat. Dla starszych może wydawać się infantylna.

Iris903 | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Książka nawet ciekawa. Pomysł był bardzo oryginalny, i przyznam, że mi się spodobał.

Jungra | 2011-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2011

Zastanawiałeś się co się dzieje z tobą,gdy zapadasz w sen? Gdzie przenosi się twoja dusza,bądź jak tworzą się sny? O tym napisała w swojej książce Catheriene Webb. Jest to książka oczywiście fantastyczna. W świecie snów są dwa światy. Niebieści i Mroczna Twierdza. Niebieści to zwykły świat. Podobny do naszej Ziemi w której są dobre sny. Natomiast Mroczna Twierdza to kraina złych snów. Między tymi światami jest spór. Dobro kontra Zło. Mroczna Twierdza atakuje Niebieści wprowadzając zamęt. Zabija ona króla podczas ceremonii. Głównym bohaterem jest Lean Latawiec. Jest to bardzo potężny mag,który kiedyś został wygnany z tej krainy i posiada teraz własną - Burzową Rubież. Tylko on może pokonać Mroczną Twierdzę.

Recenzja:

Przyznam się. Książkę czytałam bardzo długo. Nie wiem nawet ile. Jest ona średnia. Może pomysł na jej wykonanie był oryginalny. Ja sama nie spotkałam się dotąd z książką o snach itp. Rozczarowałam się trochę na niej. Myślałam,że będzie hm. ciekawsza. Oczywiście...

Marta | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Czytałam i czytałam na siłę, bo myślałam, że w końcu mnie ta książka porwie, ale nie. Bardzo się wynudziłam ją czytając. Sam pomysł, że obie krainy są połączone, że śniący podróżują itp. jest świetny, ale sposób w jaki książka jest napisana nie zachwyca. Bestsellerem stała się pewnie z samego faktu, że napisała to 14 latka.

Iris903 | 2014-07-05

Powieść dość ciekawa, jednak szału nie było

AnAxi | 2016-05-19
Luna | 2016-01-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
whatever82 | 2015-11-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
hitori | 2015-07-15
TOP 5 – gorące nowości na lato

Wczoraj zachęcaliśmy Was do czytania podczas wakacji klasyki – pojawiły się jednak głosy, że to lektury raczej na jesień, bo latem najlepiej czytać coś, co nie wymaga skupienia, co można wziąć w podróż, czytać w pociągu, samolocie, na plaży lub nad brzegiem basenu. W takim razie dzisiaj małe zestawienie gorących nowości w sam raz na lato.