Gra Baileya

Wydawnictwo: Amber
The Bailey Game
83-241-0425-9
_Olinka_

Gra Baileya była ostra, łamała najtwardszych. To, co stało się w klasie Alex, powinno wystarczyć, żeby nikt więcej nie chciał się w nią bawić... Ale nie wystarczyło. W szkole pojawia się nowa dziewczynka - nowa, inna, z daleka. Nie potrzeba nic więcej. Gra Baileya zaczyna się znowu. A Alex musi ją przerwać, zanim dojdzie do następnej tragedii?

Radosna | 2015-07-13
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2015

To będzie krótka recenzja, tak jak krótka była lektura.

Trafiłam na tą książkę ostatnio w bibliotece i od tego się zaczęło. Opis z tyłu książki zachęcał. Przyznam szczerzę trochę się na niej zawiodłam. Myślałam, że gra Baileya będzie trochę inaczej wyglądać. Pomimo tego, że książka jest dobra i szybko mi się ją czytało. Nie przewracałam jej kartek z jakimś zapałem. Nie ubolewałam, gdy musiałam się od niej oderwać.

Autorka nie wykreowała nam postaci, z którymi możemy się zżyć. Martwić się o ich papierowe życie. Wręcz przeciwnie tylko opisała nam ich wygląd zewnętrzny,a ich charaktery są takie niejasne. W prawdzie poznajemy tylko dwie bohaterki Alex i Lauren. Reszty dzieciaków imiona szybko wypadają czytelnikowi z głowy choć są ważni w fabule.

,,Wywołująca dreszcz fabuła,która z każdą stroną zmierza do wstrząsającego finału''
,,Junior Bookshelf''
Alex niedawno straciła kontakt ze swoją przyjaciółką,która musiała się przeprowadzić do innego miasta. Dziewczyna choć...

Del | 2016-08-03
19aska93 | 2016-07-10