Robaczywe jabłko

Okładka książki Robaczywe jabłko Susanna Gregory
Okładka książki Robaczywe jabłko
Susanna Gregory Wydawnictwo: Bertelsmann Media Cykl: Matthew Bartholomew (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Matthew Bartholomew (tom 1)
A Plague on Both Your Houses
Bertelsmann Media
1998-01-01
1998-01-01
Filip Kabulski
kryminał średniowiecze uniwersytet Cambridge Anglia

Cóż... książka niby z zacięciem dedektywistycznym, ale dotyczy zamierzchłych czasów. Trup ściele się gęsto i często, a dodatkowo dochodzi wybuch zarazy i .... umieranie wzrasta do potęgi n-tej, aż staje się po prostu nudne. Wynudziłam się przy tej książce.

Kryminał osadzony w czternastowiecznym Cambridge, a dokładniej mówiąc, w kolegium Michaelhouse. Trup ściele się gęsto, a atmosfera zamkniętej społeczności dodaje jeszcze historii smaku. A to wszystko zanim do miasta dociera dzuma.
Polecam fanom kryminałów obyczajowych z nutką historii w tle.

Polecam fanom kryminałów obyczajowych z nutką historii w tle.

Świetny styl i lekkie pióro. Jedna z lepszych powieści osadzonych w realiach historycznych jakie czytałem. Nie wiem czemu taka niedoceniana w naszym kraju.

-----
Jak ktoś zna książki w podobnym stylu to prośba o polecenie na priv lub maila pawellubryszard[malpa]gmail.com

-----

Cykl jest FENOMENALNY!
Pierwsza część ma trochę nieścisłości itp, ale wybaczam, to to pierwsza powieść autorki. Następna jest jeszcze lepsza!
Szkoda, że tak mało tych części przetłumaczono, ale na szczęście mój angielski nie jest tragiczny, więc może będzie okazja podszlifować :)

Cykl jest FENOMENALNY!

Klimatyczny kryminał osadzony w średniowiecznej Anglii. Polecam.

Klimatyczny kryminał osadzony w średniowiecznej Anglii. Polecam.

Książka sama w sobie nie jest zła, ale mam jej co nieco do zarzucenia. Jej najsłabszym punktem jest główny bohater. Bartholomew jest jedynie zlepkiem zachowań, często szlachetnych, ale w dalszym ciągu nie nadają mu one krzty charakteru. Nie ma też co liczyć na wbijający w fotel spisek, wokół którego krąży historia. Całość byłaby mdła i nie do zniesienia, gdyby nie wątek wszechogarniającej zarazy. Dżuma zabiera biednych i bogatych, młodych i starych, a medycy nie mają bladego pojęcia co i jak leczyć...

Świetny kryminał osadzony w mrokach sredniowiecza,coś w stylu Imię Róży Umberto Eco.Bardzo wciągająca i swietnie się czyta, bardzo polecam.

Trochę historii,więcej obyczajów w średniowiecznej Anglii.Poznajemy świat,którego nie ma, ale z którego czerpiemy i zastanawiamy się jak można było tak żyć. Szkoda, że w Polsce wyszły tylko trzy książki tej autorki.

Średniowieczna Anglia, mroczne intrygi w samym środku Cambridge wraz z szalejącą epidemią dżumy w tle. Tak najkrócej można by opisać tą powieść.

Generalnie powieść mocno intrygująca, polecam szczególnie na długie jesienno-zimowe wieczory kiedy za oknem jest już ciemno bo wtedy będzie można naprawdę poczuć klimat tej historii.

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek które czytałam. Jeśli lubicie książki z nutką historii, wywołujące dreszczem emocji to serdecznie polecam tę książkę. Wspaniały kryminał. Gwarantuję że się spodoba.

• Historyczne
  • Kryminały
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Sensacja
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Robaczywe jabłko