Czego boją się anioły

Książka jest przypisana do serii/cyklu "A Sebastian St. Cyr Mystery". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Red Horse
Sebastian St. Cyr Mystery: What Angels Fear

Opowieść o zbrodni i namiętności, dobrze osadzona w realiach historycznych, napisana przez mistrzynię nagłych zwrotów akcji. Rok 1811. Król Jerzy III pogrąża się w szaleństwie, a nad możnymi tego świata wisi groźba zamieszek i rewolucji. Wtedy właśnie ktoś odkrywa ciało pięknej, młodej kobiety, która została zgwałcona i okrutnie zmasakrowana na stopniach ołtarza w kościele niedaleko Opactwa...

Rok 1811. Król Jerzy III pogrąża się w szaleństwie, a nad możnymi tego świata wisi groźba zamieszek i rewolucji. Wtedy właśnie ktoś odkrywa ciało pięknej, młodej kobiety, która została zgwałcona i okrutnie zmasakrowana na stopniach ołtarza w kościele niedaleko Opactwa Westminsterskiego. Pistolet do pojedynków z wygrawerowanym herbem, zaplątany w zakrwawioną suknię Rachel York i zeznania świadków obciążają winą jedną i tę samą osobę - Sebastiana St. Cyr, wicehrabiego Dewlinu, niezwykłego, młodego arystokratę po ciężkich przeżyciach w czasie wojny z Napoleonem. Gdy w trakcie aresztowania jeden z konstabli zostaje śmiertelnie ranny, Sebastian musi ratować się ucieczką.
Jako uciekinier, Sebastian wykorzystuje doświadczenia zdobyte na wojnie, by rozwikłać zagadkę tajemniczej zbrodni i schwytać prawdziwego mordercę. W podróży po wystawnych, pałacowych salonach Mayfair i mrocznych zaułkach i cmentarzach dzielnicy St. Giles, Sebastian zdobywa niezwykłe grono sojuszników, ulicznika imieniem Tom, irlandzkiego doktora uzależnionego od opium, i piękną, tajemniczą aktorkę o pseudonimie Kat Boleyn. Kilka lat wcześniej Kat złamała serce Sebastiana. Teraz jego życie - lub śmierć - spoczywają w jej rękach.

zabielka | 2014-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2014

Hmmm, Książka dość fajna, nie można powiedzieć że nic się w nie działo. pomimo iż mnie osobiście na łopatki nie położyła, nie mogę jej nie polecić. Spodziewałam się (po ciekawym tytule i okładce) czegoś innego, i pewnie przez to moje nastawianie, nie odebrałam jej tak jak powinnam. Więc polecam każdemu wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat. Pozdrawiam :)

Mako | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2014, Kryminały
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Kryminał kostiumowy, którego akcja toczy się w Londynie na początku XIX wieku. Młody (stosunkowo) arystokrata Sebastian St. Cyr zostaje oskarżony o krwawe morderstwo dokonane na znanej aktorce. Aby oczyścić się z zarzutów musi wziąć sprawy w swoje ręce i odnaleźć prawdziwego mordercę, jednocześnie ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości.
Bardzo dobrze skonstruowana wartka akcja i ciekawa intryga, pieczołowicie oddany mroczny klimat londyńskich zaułków, sprawiają że czyta się znakomicie i trudno się oderwać od lektury.

wisnia77 | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Świetna książka. Bardzo podobają mi się książki, których akcja rozgrywa się we wcześniejszych wiekach. Tym razem jest to wiek XIX, rok 1810, były żołnierz zostaje oskarżony o straszne morderstwo znanej aktorki. Ucieka przed policją i próbuje udowodnić swoją niewinność szukając prawdziwego mordercy. Po drodze czytelnik zostaje wprowadzony w całą zawiłość angielskich rządów, dowiadujemy się o wielu sekretach wysoko postawionych urzędników, a także na naszych oczach widzimy jak zapomniane uczucie z przeszłości głównego bohatera powoli się odradza. Książka jest zbudowana bardzo przyjemnie do czytania ( krótkie rozdziały, duży druk, ładne tło każdego rozdziału ) więc pomimo swoich rozmiarów czyta się ją bardzo szybko. Po pewnym czasie trochę nużące staje to odkrywanie kolejnych zatajonych prawd, przeróżnych ludzi, ale ogółem odebrałam ten kryminał pozytywnie. Autorka świetnie zbudowała nastrój dziewiętnastowiecznego Londynu.

Eiseth | 2013-07-03
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Seria utartych schematów - te trzy słowa wystarczyłyby, aby podsumować całą pozycję. Na początek Sebastian St. Cyr, wicehrabia Dewlinu - jedna z najbardziej irytujących postaci z kręgu głównych bohaterów z jakimi się spotkałam. Potrafi się przemienić w każdą osobę - od opasłego mężczyzny, który chce zamówić portret dla córki aż po kuzyna zamordowanej. Załuję, że C.S.Harris nie zaprezentowała jak wicehrabia przeistacza się w damę, aby jeszcze bardziej podkreślić (co ukazuje średnio co jakieś trzy strony) i tak wyjątkowe zdolności swojego bohatera. Dodatkowo Sebastian jest numerem na liście schematów - przystojny bogacz, najmłodszy i jedyny z żyjących synów hrabiego Hendonu, skrzywdzony przez ukochaną kobietę idzie na wojnę, a tam okazuje się doskonałym szpiegiem. Sebastian doskonale walczy, strzela, widzi nocą lepiej niż wszystkie zwierzęta przystosowane do tej pory, słyszy z równą dokładnością, jako dżentelmen jest idealnym przyjacielem wszystkich kobiet... Nie mogę oprzeć się...

Lavenda | 2016-04-08
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Lubię kryminały rozgrywające się w XIX wiecznej Anglii, a w "Czego boją się anioły" akcja dotyczy właśnie tego okresu. Ciekawa intryga, zajmująca fabuła, nieźle poprowadzony wątek kryminalny pozwoliły mi przejść do porządku nad pewną sztampowością postaci i słabej jakości motywem romansowym. Zajmujące, jednak nie na tyle, by zarywać nockę, stąd to idealna lektura do poduszki. Ot, przeczytać parę stron przed snem i bez oporów zgasić lampkę, gdy oczy się już kleją ^^

pulcinella | 2016-05-03

Przyjemny kryminał: ciekawa fabuła, uroczy młody arystokrata, atmosfera dawnych dobrych(?) czasów, no i niestety sporo stereotypów i schematów kryminalnych.

Magdalena | 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Przeczytałam, ale nie za bardzo mi się podobała. Zupełnie się nie wciągnęłam. Nie lubiłam głównego bohatera.

Karolina | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Książka, która momentami bardzo mnie poruszyła. Jak dla mnie dobrze napisany kryminał. Warto przeczytać

Lolko84 | 2012-12-20
Na półkach: Przeczytane, Nieskończone
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Poddaję się. W ogóle mnie nie wciągnęła. Nudziło mi się strasznie. Przekroczyłam sto stron i jak odłożyłam, tak nie chce mi się do niej wracać...

Katarzyna Gudra | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Polecana nie tylko przez New York Times'a. To jedno z 2 dziel autorki pod pseudonimem C.S Harris. Poprzednia -Dlaczego Bogowie umieraja wciagnelam przed Swietami kiedy to rozlozyla mnie totalnie ciezka grypa. Nawet wieczor wigilijny ledwo mnie odciagnal od fabuly:) Obie nawiazuja do perypetii syna hrabiego Hedonu -Sebastiana. W 1 jak i 2 ksiazce zostaje on wplatany w morderstwa kobiet, ktorych w rzeczywistosci nie popelnil. Szukajac rozwiazania tajemniczych mordow, chce znalezc prawdziwiych mordercow. Nie bede wchodzic w szczegoly, ale fabula chociaz dosc skomplikowana ani na chwile nie odrywa od glownego watku. Szczerze polecam.