Stalin. Dwór czerwonego cara

Okładka książki Stalin. Dwór czerwonego cara Simon Sebag Montefiore
Okładka książki Stalin. Dwór czerwonego cara
Simon Sebag Montefiore Wydawnictwo: Magnum historia
historia
Stalin. The Court of The Red Tsar.
Magnum
stalin czerwony car dwór

W poszukiwaniu ludzkiej twarzy

Bardzo wciągająca.

Bardzo wciągająca.

Czytając o ostatnim tchnieniu Stalina można być pewnym, że diabeł istnieje ! Nikt tak nie ciągnie duszy do piekła ! Nie ma innej opcji. Krótkie "Posłowie" pokazuje jakimi ludźmi są Rosjanie. Oni po prostu bez carskiego kija nad łbem źle się czują !

Zapraszam do recenzji:

Zapraszam do recenzji:

Poddalam sie przy 10% ☹️

Poddalam sie przy 10% ☹️

Stalin.
Na jego rozkaz zabito około 20 milionów ludzi a 28 milionów deportowano, z czego 18 milionów trafiło do obozów.
Potwór to mało powiedziane.
Ale nie on sam - ktoś te rozkazy przecież wykonywał.
Jak to się dzieje, że ludzie z gruntu źli skupiają wokół siebie tak samo a może jeszcze bardziej złych?
I jak to jest, że tyle już w historii ludzkości było przypadków ognisk zła a my ciągle nie potrafimy na ich pojawianie się odpowiednio reagować i dusić je w zarodku?
I wciąż pozwalamy aby takie jednostki jak Stalin i jemu podobni podpalały nasz świat.

Stalin.
Potwór to mało powiedziane.
Ale nie on sam - ktoś te rozkazy przecież wykonywał.
I jak to jest, że tyle już w historii ludzkości było przypadków ognisk...

Długo się zbierałem ,żeby przeczytać coś o Stalinie. Był to bardzo dobry wybór. Szczegółowa i rzetelna książka.

Świetna. Na tle innych pozycji o drużynie Stalina ta zdecydowanie góruje.
„Prawdziwie święty terror, który wywodzi się z mesjanistycznej natury bolszewizmu."

Świetna. Na tle innych pozycji o drużynie Stalina ta zdecydowanie góruje.

Wciągająca i wnikliwa analiza wewnętrznych mechanizmów Kremla. Książka oferuje wyjątkowe i dogłębne spojrzenie na życie i charaktery kluczowych postaci z najbliższego kręgu Stalina, ujawniając zawiłe walki o władzę i rywalizacje, które ukształtowały bieg radzieckiej historii.

Skrupulatne badania Montefiore'a i wciągający styl pisania sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością, a jego umiejętność ożywiania postaci historycznych poprzez opisy i osobiste anegdoty jest naprawdę niezwykła.

Tym, co odróżnia „Dwór Czerwonego Cara” od innych biografii historycznych, jest szczegółowość i głębia, jakie Montefiore wnosi do tematu. Nie zostawia kamienia na kamieniu, badając wszystko, od osobistych relacji Stalina po zawiłości sowieckiej biurokracji.

Dość grube tomisko.
Czyta się dość powoli z względu na dużą ilość informacji.
Okres przed wojenny opisany bardzo szeroko.
Okres wojenny kilka kartek.
Okres powojenny, wydaje mi się, że coś brakuje.
Ogólnie książka dość ciekawa.
Z tych wszystkich książek, które przeczytałem o Stalinie to ta jest najlepsza.

Dość grube tomisko.
Czyta się dość powoli z względu na dużą ilość informacji.
Okres przed wojenny opisany bardzo szeroko.
Okres wojenny kilka kartek.
Okres powojenny, wydaje mi się, że coś brakuje.
Ogólnie książka dość ciekawa.
Z tych wszystkich książek, które przeczytałem o Stalinie to ta jest najlepsza.

Montefiore to geniusz,czy pisze o Stalinie,Katarzynie Wielkiej czy też o mieście Jerozolima,czytelnik nigdy się nie nudzi.

• Biografie
  • Rosja