83-7255-528-1
Krzysztof Starzyński, AK, wywiad
Pistacia

Autorem i bohaterem książki jest Krzysztof Starzyński, bratanek prezydenta Stefana Starzyńskiego. Opowiada o swoim życiu, które stało się nieustanną ucieczką przed konsekwencjami decyzji podjętej w młodości - przyjął pracę w wywiadzie AK, potem w wywiadzie powojennej Polski. Jako podwójny agent został zdemaskowany i władze PRL wydały na niego wyrok śmierci. W książce po raz pierwszy opowiada o dramatycznych kolejach swojego życia - o uciekaniu, o strachu, o pracy w wywiadzie, o życiu prywatnym i szukaniu bezpiecznego miejsca w "niebezpiecznym" świecie.

[opis wydawcy]

kajo47 | 2014-12-13