Tu żył Albert Einstein

Einstein Lived Here
83-7469-187-5
Albert Einstein, eseje
Pistacia

Jakim człowiekiem był Albert Einstein? To pytanie z pewnością nurtuje wielu ludzi, nie tylko związanych z nauką. Książka Abrahama Paisa z pewnością tę ciekawość zaspokoi. Niniejszy zbiór esejów jest kontynuacją słynnej już biografii „Pan Bóg jest wyrafinowany...”. „Jak to jest, że nikt mnie nie rozumie, a wszyscy mnie lubią?” - zapytał podobno Einstein w redakcji „New York Timesa” w 1944 roku. Indagowany przez tę gazetę o przepis na życiowy sukces, odpowiedział: „Jeśli sukces oznaczymy literą A, to wyraża się on wzorem A = X + Y + Z, gdzie X to praca, a Y - rozrywka”. „A co to jest Z?”. „Umiejętność trzymania gęby na kłódkę”. Mimo że od śmierci sławnego fizyka minęło już pół wieku, pamięć o nim jest nadal żywa. Fascynował nawet tych, którzy nie rozumieli jego teorii. Życie i nauka Einsteina były i wciąż są atrakcyjnym tematem. Świadczy o tym między innymi zbiór zebranych przez Paisa artykułów prasowych (od 1902 roku do czasów nam współczesnych). Książka zawiera także listy, wywiady, wspomnienia. Geniusz, naukowiec, gwiazda mass mediów... Ale także człowiek z krwi i kości - mąż, przyjaciel, znajomy, człowiek o sprecyzowanych poglądach na życie. To doskonała okazja, aby bliżej poznać jednego z największych uczonych XX wieku.

[opis wydawcy]

Daisy | 2017-04-19