Pan Bóg jest wyrafinowany... Nauka i życie Alberta Einsteina.

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Subtile is the Lord... The Science and the Life of Albert Einstein
83-7255-192-8
Albert Einstein
Pistacia

Najsłynniejsza, nieomalże kultowa biografia Alberta Einsteina, zarówno przedstawiająca jego życie, jak i opisująca szczegółowo odkrycia wielkiego uczonego. Pracując nad tą książką, Abraham Pais wykorzystał bogate materiały źródłowe (często wcześniej nieznane) oraz własne wspomnienia, jako że będąc fizykiem i przebywając w Princeton, znał osobiście Einsteina w ciągu ostatnich dziewięciu lat jego życia. Powstała w ten sposób książka fundamentalna, precyzyjna we wszystkich szczegółach, nieodzowna dla każdego, kogo interesuje życie i nauka największego uczonego XX wieku.

[opis wydawcy]

Leszek | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Opracowanie bardzo kompletne, jeśli chodzi o przedstawienie pracy naukowej Einsteina. W pełni zrozumiała tylko dla znających fizykę i matematykę do poziomu tensorów. Za dokładna i przez to męcząca dla ogółu czytelników.
Jak dla mnie za mała czcionka. Trochę literówek.

walek20 | 2015-01-19
kamils1987 | 2013-12-11