Morderstwo w Riverside Villas

The Riverside Villas Murder
83-7120-329-2
kryminał, morderstwo
dona

Z podlondynskiego muzeum znika "Boris Karloff", zmumifikowane zwłoki sprzed wieków. Do domu Petera Furneaux, dokonującego właśnie pierwszych odkryć w świecie seksu czternastolatka, wkracza mężczyzna z dziurą w czaszce i pada martwy. Krąg podejrzanych okazuje się zadziwiająco szeroki, niemal każdy z sąsiadów nieboszczyka mógłby mieć powód do zabójstwa... Przywołując z niebywałą wiernością Anglie lat trzydziestych, Amis rozwija przemyślnie skonstruowana, komiczną, a zarazem mrożącą krew w żyłach opowieść o zdradzie małżeńskiej, seksualnej edukacji i zbrodni.

Katarzyna Sidor | 2016-07-19
IronDuck | 2016-04-11