Jaskinia

Grot
83-7301-170-6
Jaskinia
Agnieszka

Egon i Axel poznają się na wyprawie do belgijskich jaskiń. Axel fascynuje Egona i budzi w nim wstręt. Na studiach odwiedzają te same spelunki i poruszają się w kręgach, gdzie nie brak seksu i narkotyków. W tajemniczy sposób Axel towarzyszy Egonowi na każdym kroku - jest w wiadomościach prasowych, przed jego domem i w przeszłości jego żony. W końcu wysyła go do Azji z niebezpieczną misją.

Luka | 2014-07-27
Przeczytana: 19 lipca 2014

Po pierwszych parunastu kartkach chciałam książkę zwyczajnie zamknąć bez zamiaru powrócenia do niej w przyszłości.
Wątek miłosny na początku wydał mi się sztuczny i do bólu przesycony dramatyzmem. A już wyznanie miłości niemal skłoniło mnie do wybuchu śmiechu. Powaga sytuacji była rozbrajająca.
Pomimo przeciwności cały czas coś mnie trzymało przy tej książce. Myślę, że mimo wszystko sporą rolę odegrał tutaj nietypowy charakter Axel'a. Coś oryginalnego, było w nim coś niezaprzeczalnie oryginalnego. Po przeczytaniu całej książki nadal nie jestem w stanie stwierdził czy go polubiłam czy wręcz przeciwnie. Na pewno mnie irytował, jednak, jak zapewne przekona się każdy kto sięgnie po tę książkę, ciężko pałać do kogoś takiego czystą nienawiścią, zawsze pozostanie choć odrobina podziwu.
Forma książki jest jak sama postać Axel'a. Ciekawa, odważna, łamiąca schematy, nieprzewidywalna, miejscami irytująca, wręcz wkurzająca, wymagająca od Ciebie uwagi.
Podziwiam autora za stworzenie i...

wladcakrypty | 2016-01-13
Krzysiek | 2015-01-02