John Fitzgerald Kennedy

Kennedy
83-04-04625-3
historia, USA, prezydent
Łukasz Kuć

Każdy aspekt życia Kennedy’ego (prezydenta USA w latach 1961–1963) stanowi temat zaciekłych sporów, ale upływ czasu pozwala spojrzeć na tę postać obiektywnie, w sposób wolny od emocji. Autor przedstawia pokrótce losy rodziny Kennedych, lata młodzieńcze oraz początki kariery politycznej przyszłego prezydenta. W kolejnych rozdziałach koncentruje uwagę na uwieńczonej sukcesem prezydenckiej kampanii wyborczej, polityce zagranicznej, działalności na rzecz praw obywatelskich i rozwiązywaniu problemów gospodarczych.

Jakub | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 11 czerwca 2015
vattghern76 | 2012-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2010
Przeczytana: 2010 rok

Książkę zapewne nie czyta się w porywający sposób. Wołoszański to nie jest.. Jednak informacje o JFK, mimo że dość sucho podane, wchłania się powoli acz systematycznie i z finalną satysfakcją. A informacji samych jest tutaj naprawdę sporo. Dla miłośników historii, w tym ze szczytowego okresu zimnej wojny oraz 35 prezydenta USA w ogóle - pozycja wysoce wskazana, jeśli nie obowiązkowa! Polecam!

MonicaAlice | 2017-07-01
Przeczytana: czerwiec 2017