John Fitzgerald Kennedy

Kennedy
83-04-04625-3
historia, USA, prezydent
Łukasz Kuć

Każdy aspekt życia Kennedy’ego (prezydenta USA w latach 1961–1963) stanowi temat zaciekłych sporów, ale upływ czasu pozwala spojrzeć na tę postać obiektywnie, w sposób wolny od emocji. Autor przedstawia pokrótce losy rodziny Kennedych, lata młodzieńcze oraz początki kariery politycznej przyszłego prezydenta. W kolejnych rozdziałach koncentruje uwagę na uwieńczonej sukcesem prezydenckiej kampanii wyborczej, polityce zagranicznej, działalności na rzecz praw obywatelskich i rozwiązywaniu problemów gospodarczych.

Jakub | 2015-07-23
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Hugh Brogan autor biografii buduje ciekawą narracje. Przedstawia Kennedyego, jako człowieka, który zainicjował pewne procesy. JFK pojawia się na kratach historii w czasie złożonych zawirowań dziejowych. Mimo krótkiej kadencji to wspomniane procesy trwały nadal. Książka pozwala przyjrzeć się problemom w wymiarze globalnym i tym wymiarze amerykańskim. Okazuje się, że JFK to nie tylko dwa kryzysy kubańskie. Warto sprawdzić i poczytać.

vattghern76 | 2012-09-18
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 2010 rok

Książkę zapewne nie czyta się w porywający sposób. Wołoszański to nie jest.. Jednak informacje o JFK, mimo że dość sucho podane, wchłania się powoli acz systematycznie i z finalną satysfakcją. A informacji samych jest tutaj naprawdę sporo. Dla miłośników historii, w tym ze szczytowego okresu zimnej wojny oraz 35 prezydenta USA w ogóle - pozycja wysoce wskazana, jeśli nie obowiązkowa! Polecam!

kamilos6667 | 2015-08-07
Slave | 2015-04-14