Wspaniały pomysł Kirsty

Wydawnictwo: Akapit
Kristy’s Great Idea
83-85715-31-2
Wiola-M

"Wspaniały pomysł Kristy" jest pierwszą książką z serii "Klub Baby-Sitters". Narratorka tego tomu - Kristy Thomas - opowiada o sobie i swoich przyjaciółkach, które zaakceptowały jej pomysł i razem z nią utworzyły klub opiekunek dzieci. Młode Amerykanki szukają źródeł zarobku, by spełnić swoje najrozmaitsze marzenia....

Coffie | 2010-11-23

Książkę czytałam jakiś rok temu i na wstępie muszę powiedzieć, że mi się podobała, chociaż nie przepadam za książkami, które mają więcej niż pięć lat. A wtedy, na dodatek, dopadł mnie taki czas, że kochałam małe dzieci, w stopniu najwyższym, czyli takim, że duszę bym diabłu mogła dać za jedną godzinę spędzoną przy brzdącu ;) A książka jest właśnie o tym.
Kristy wpada na pomysł założenia klubu, który polega na opiece nad małymi dziećmi. O ile pamiętam jej przyjciółki nie są nieszczęśliwe, ani jakoś tak tym ucieszone. W końcu ten klub powstaje i otrzymuje nazwę: "Klub Baby-sitters". Dzięki pomyśle Kristy rodzice mniejszych dzieci mogą spokojnie wyjść gdzieś na przyjęcie albo nawet do kina, bez obawy, że nie będzie kto miał się zająć synkiem bądź córką.
Oczywiście pojawiają się komplikacje, a po nich przyjemne rozwiązanie problemu, sporu.
No i jeszcze Kristy polubiła pewne trzy osoby, do których po czasie nabrała szacunku.
Ogólnie książka godna polecenia i uwagi. Bez względu na wiek i...

anuszka | 2017-01-11
Przeczytana: luty 2000