Desperate Journey
83-211-0444-4
odwrót clifford francis
dona

Fabuła książki oparta jest na prawdziwych wydarzeniach; grupa żołnierzy (Anglicy i Kaczinowie) wycofuje się przez 150 km walcząc po drodze z Japończykami. Dowódcą był nie kto inny, a sam autor książki, co powoduje, że wszystko jest ogromnie wiarygodne. Oprócz interesujących wydarzeń jest tam birmańska kultura, wojenne problemy, niepokoje moralne. A czyta się to wszystko wspaniale niezależnie od poglądów i zapatrywań czytelnika.

Garbos | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016