Kod Majów. Przepowiednie Majów - koniec Świata 2012

The Mayan Code: Time Acceleration and Awakening the World Mind
978-83-7377-357-8
kod, majowie, przepowiednie
gall21

O Majach zrobiło się głośno w mediach już kilka lat temu. Wtedy to rozpoczęła się medialna nagonka na koniec świata w roku 2012. W tym właśnie roku kończy się kalendarz stworzony przez tę tajemniczą i budzącą fascynację cywilizację. Samych Majów już się nie spytamy o faktyczne znaczenie takiego układu ich kalendarza. Możemy się za to posłużyć dorobkiem ludzi, którzy całe życie poświęcili na analizę tego niezwykłego kalendarza.
Człowiekiem takim bez wątpienia jest Barbara Hand Clow. Napisała ona mnóstwo książek o kulturze Majów i ich przepowiedniach. Teraz także polscy czytelnicy mogą korzystać z wiedzy, którą autorka zechciała się podzielić w swojej najznamienitszej publikacji - "Kodzie Majów".
Nie jest to interpretacja Kodu Majów pod kątem końca świata. Jest to czytanie między słowami ich przepowiedni. Jest to odnajdywanie sensu w całości ich przekazu. Jest to próba odnalezienia prawdziwego sensu przemian, które zapowiada koniec tego prastarego kalendarza, którym od kilku lat straszą nas media. A jak ukazuje autorka - kalendarza tego nie powinniśmy się bać, lecz czekać z nadzieją na zbliżający się rok 2012.
Rok ten będzie bowiem momentem przeskoku cywilizacyjnego i ewolucyjnego całej ludzkości. Zmieni się nasze myślenie i możliwości wykorzystania potencjału naszych mózgów. Zbliżymy się do ideału w stopniu dotychczas niezrozumiałym. Jak każda zmiana, tak i ta, budzi nasz niepokój. W tej książce ukazano, jak bardzo nasz niepokój jest nieuzasadniony.

Czy jest coś bardziej przerażającego, niż wizja końca świata? Ludzkość od zawsze starała się przewidzieć kres istnienia wszelkiego życia na ziemi. Wizje były przeróżne. Jedna z nich przewidywała uderzenie meteorytu w naszą planetę, co stało by się zaczątkiem straszliwych kataklizmów. Jedno było pewne. Świat, który dotąd znaliśmy, miał przestać istnieć na zawsze. Najbardziej znaną przepowiednią końca świata jest ta stworzona przez Majów. Wielu uczonych badało ich kalendarze, wg których świat miałby się skończyć w 2012 roku. Najbardziej prawdopodobną datą miał być 21 grudnia 2012 roku. Wówczas to miała zakończyć się tzw Długa Rachuba. Jak wszyscy wiemy tego dnia nie doszło do żadnych z przewidzianych kataklizmów, a życie na ziemi biegnie dalej spokojnym rytmem, tak jak i uprzednio. Zatem pozostaje pytanie. Co tak naprawdę przewidzieli Majowie? O jakim końcu świata wspominali?

Wstęp do "Kodu Majów" stanowi wprowadzenie napisane przez Carla Johana Callemana. Jest to człowiek...

Cornelie | 2013-04-03

Koniec świata, wielkie poruszanie wśród ludzkości. Ogarniający wszystkich mimowolny strach. Przepowiedziane kataklizmy, całkowite spustoszenie i wyginięcie ludzkości. Ogromne tsunami, które zaleje cały świat, albo jeden ogromny meteoryt, który miał zakończyć istnienie na ziemi. Ile ludzi, tyle teorii. Z pewnością jednak mieliśmy tego nie przeżyć. Tak nagłaśniano dzień 21 grudnia ubiegłego roku. O Majach mówiono w mediach od kilku lat. Powoli zapoznawano nas z ich religią, wiarygodnością, przekazując wiedzy na tyle, byśmy uwierzyli w to, co widzimy. W każdym razie przeżyliśmy tę medialną bombę, strach i przerażenie. Jesteśmy. Świat też nadal istnieje. Czy Majowie nas oszukali?

Autorka czerpała inspirację od Carla Johana Callemana, biologa, która od kilkudziesięciu dobrych lat studiował kulturę i kalendarz Majów oraz publikował na ten temat książki. To dzięki niemu Clow zainteresowała się Majami i zaczęła tę wiedzę pogłębiać, a swoje badania i teorie zamieściła w tej książce.

Ale...

Mia-Meow | 2011-07-08

I jakoś nic się nie stało

Marik | 2013-06-30
Vilemo | 2013-02-26