Wewnętrzny wróg

The Enemy Within
978-83-61656-03-6
Warhammer
Marek

W Imperium czarodziejskie praktyki są ściśle nadzorowane przez Kolegia Magii. Pomimo tego wędrowni magowie przemierzają świat, ścigani przez gorliwych członków Świętego Zakonu Sigmara. Gdy czarodziej Niebios, Dieter Schumann, pada ofiarą oskarżenia o herezję, zostaje zaszantażowany przez tego samego łowcę czarownic, który go zadenuncjował. Aby oczyścić swoje imię i uniknąć stosu, Dieter musi przeniknąć w szeregi Czerwonej Korony, kultu Chaosu, i ustalić tożsamość jego przywódcy. Jednakże wstępując do kultu, Dieter ryzykuje nie tylko swoje życie, ale również duszę. Czy zdoła oprzeć się zepsuciu Chaosu i czy łowca czarownic, który trzyma go w szachu, dotrzyma swojej części umowy?

kapplakk | 2013-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2013

O tej książce wystarczy napisać jedno, krótkie zdanie: „Tylko dla fanów Warhammera”. Prosta (jeśli nie prostacka) fabuła, sztampowe postaci. Rażą liczne błędy, na szczęście z reguły sprowadzające się do literówek nie utrudniających czytania. Jedyną zaletą książki jest możliwość przeniesienia się na chwilę do Altdorfu, stolicy Imperium oraz wejście w klimat kultów chaosu od środka – co jednocześnie czyni ten tytuł bezwartościowym dla osób, którym świat Warhammera jest obojętny.
Pomimo zbieżności tytułów książka nie ma związku z wydaną przed laty kampanią Wewnętrzny Wróg rozgrywaną w systemie Warhammer Fantasy Roleplay.

Kuba | 2013-04-07
Przeczytana: 21 marca 2013

Jak na świat Warhammera - OK.

Rafał | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem tak :

Książka mnie wciągnęła od pierwszej strony .
Świętnie opisana droga do przepaści od zwykłego człowieka do "bestii" i jak zło potrafi zmienić człowieka i jego postępowanie .
Pięknie opisane morderstwa i wpływ Chaosu na głównego bohatera !

Jedynie liczyłem na inne zakończenie , że Dieter zostanie przy "złej drodze"
a tu jak zwykle wszystko potoczyło się dobrze.

Z ręką na sercu polecam i odkładam na półeczkę.

Radek91 | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Książka tylko dla fanów warhammera :) nic nie tłumaczy jeśli nie zna się świata w którym jest osadzona. Za to dla kogoś kto wie z czym to się je to jest świetna książka, dająca wiele pomysłów na sesje RPG i pozwalająca na chwilę powrócić do tego niesamowicie rozległego i ciekawego świata. Polecam - ale nie wszystkim.

Greedisgood | 2016-09-20
Dzwiedziu | 2016-05-15