Strzaskana maska

Okładka książki Strzaskana maska Richard Lee Byers
Okładka książki Strzaskana maska
Richard Lee Byers Wydawnictwo: ISA Cykl: Sembia (tom 3) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Sembia (tom 3)
2007-01-01
Krzysztof Kurek
fantasy magia

Okładka książki Cormyr Ed Greenwood, Jeff Grubb
Cormyr Ed Greenwood, Jeff ...
Okładka książki Pieśń Sauriali Jeff Grubb, Kate Novak
Pieśń Sauriali Jeff Grubb, Kate No...
Okładka książki Krainy Niesławy Mark Anthony, Elaine Bergstrom, David Cook, Jane Cooper Hong, Elaine Cunningham, Troy Denning, Christie Golden, Ed Greenwood, Barb Hendee, Mary H. Herbert, J. Robert King, James Lowder, Roger E. Moore, Robert Anthony Salvatore, Denise Vitola, James M. Ward
Krainy Niesławy Mark Anthony, Elain...
Okładka książki Śmierć smoka Troy Denning, Ed Greenwood
Śmierć smoka Troy Denning, Ed Gr...

Shamur Usevren, impostorka, która lata temu zajęła miejsce zmarłej kuzynki i została żoną Thamalona Uskevrena pilnuje swojego sekretu. Nieszczęśliwa w związku, który odebrał jej pasje i namiętności na rzecz dworu, dzieci i "matronowania" gnuśnieje i żywi za to urazę do męża. Potrzeba jej tylko bodźca, zapalnika, który rozpali iskrę i popchnie Shamur w morderczym rzucie na Thamalona. Ta iskra pojawia się z Otchłani pod postacią zmarłego trzydzieści lat temu maga domu Talendar.

Czy Shamur w porę dostrzeże intrygę nieumarłego maga? Czy dom Usekvren przetrwa próbę lojalności i więzi rodzinne okażą się ważniejsze od różnić w osobowościach?

Trzeci tom serii łączy wątki poprzednich dwóch tomów. Co prawda nie wszystkie, ale wiele tajemnic pieczołowicie skrywanych przez jednych domowników przed innymi zostaje rozwiana. Książa w dużej mierze pokazuje nam jak małżeństwo dwójki ludzi z rozsądku i konieczności wreszcie, po trzydziestu latach, zaczyna odkrywać kierujące nimi uczucia. Ponowię żal - szkoda, że to ostatni tom serii wydany w Polsce.

Nic specjalnego, pozycja nie zapada na dłużej w pamięci oprócz kilku scen (pościg na łodziach, oraz walka na moście). Pomysł na intrygę całkiem ciekawy. Może brak znajomości poprzednich części nie pozwolił wyciągnąć więcej z tej pozycji.

Ach ten korektor .....

Ach ten korektor .....

• Forgotten Realms
  • Zapomniane Krainy
  • Beletrystyka: Fantasy/SF
  • Forgottem Realms

Dodaj cytat z książki Strzaskana maska