Podkręć jak Beckham

Tłumaczenie: Małgorzata Harakis
Wydawnictwo: Akapit Press
Bend it Like Beckham
Piotr

Jess Bhamra pochodzi z tradycyjnej hinduskiej rodziny. Jej rodzice przeprowadzili się do Anglii. Głównymi celami życiowymi dla ich córki mają być: nauka hinduskiej kuchni i poślubienie miłego hinduskiego chłopca. Dziewczyna woli jednak grę w piłkę, a jej największym autorytetem jest David Beckham. Prawdziwym wyzwaniem dla niej stanie się wstąpienie do dziewczęcej drużyny futbolowej Hounslow Harriers. W dodatku i ona, i jej przyjaciłlka z boiska Juliette wkrótce uświadamiają sobie, że są zakochane w ich trenerze, młodym Irlandczyku Joe`m.

źródło opisu: http://www.empik.com/podkrec-jak-beckham

źródło okładki: http://www.empik.com/podkrec-jak-beckham

Pami | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Kiedyś widziałam film i gdy zobaczyłam na necie, że jest też książka to wiedziałam od razu, że muszę ją mieć.

Jess Bhamra właśnie zdała maturę i czeka na wyniki, aby potem pójść na studia prawnicze tak jak zaplanowali to jej rodzice. Ona jednak woli grać w piłkę nożną. Podczas jednego z meczy zauważa ją Jules chce, aby przyszła ona na trening ich zespołu żeńskiego - Harriers. Tak oto Jess ukrywa przed rodzicami, że zamiast pracować na wakacjach to gra w piłkę. Pomaga jej również siostra - Pinki. Niestety nie wszystko się udaje.. Rodzice Jess w końcu dowiadują się prawdy i zabraniają jej grać ze względu na zbliżający się ślub Pinki.

Oczywiście jak to w takich książkach - wszystko kończy się happy endem.
Szybko się ją czyta i plus za dużą czcionkę.

Paulinkowa | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Pierwszy raz czytam książkę o piłce.
O dziwo spodobała mi się xD
Polubiłam historie Hinduski, która nie może grać w piłkę, bo wstyd dla rodziny.
Ale ona nie daje za wygraną i dostaje się do damskiej drużyny.
Od boiska aż na stadion.
Co na to rodzinna?
Kto będzie po jej stronie ?
W jakich relacjach jest z trenerem?
Ciekawa~Paulina

Lizssa | 2016-08-03