Miejsce dla kobiet

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Women's room
życie, homoseksualizm, kobiety
Krystyna

Powieść opowiada o typowym kobiecym losie - dorastaniu, studiach, zamążpójściu, dzieciach, przygodach pozamałżeńskich, rozwodach; o kobietach zagubionych, zakochanych, oszukiwanych, lekceważonych przez mężów, gwałconych, udręczonych macierzyństwem i codziennością domową, szukających zaspokojenia swych potrzeb w wolnej miłości lesbijskiej; o środowisku kobiet wyzwolonych, które starają się wyrwać ze świata rządzonego bezwzględnie i niepodzielnie przez mężczyzn.

Sighit | 2013-06-27

Książka ukazująca życie z innej perspektywy. Historie, które poruszają część jaźni, której nie jesteśmy świadomi. W tej książce jest Coś, co daje do myślenia - Coś, co pokazuje nowy jego nurt. Nie wiem jeszcze dokładnie czym jet to Coś, ale nie muszę tego wiedzieć. Ważne, że to jest i będzie zawsze - na kartach tego dzieła. Z całego serca życzę każdemu, aby miał okazję przeczytać "Miejsce dla kobiet". Nie ważne, czy jest kobietą, mężczyzną, homo czy hetero, ma 17 czy 82 lata. Niech ta książka cudownym trafem wpadnie mu w ręce, tak jak przydarzyło się to mi - zupełnym przypadkiem.

Kacha | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

No do czytania tego dzieła trzeba się przygotować. I nie wystarczy standardowa herbata i koc.
Tutaj trzeba mieć czysty umysł i otwarte serce.
Ochotę na myślenie.

najszczerzej powiem, że po połowie zaczęła mnie męczyć. Chyba nie lubię za długo myśleć. A tutaj każda stronica porusza kolejną strunę w duszy.
Od rozmyślania o tym trochę rozpada się rzeczywistość.

nom...

monweg | 2014-04-04
Monia | 2013-12-02
Relgie | 2013-11-04
Książki zmieniające życie

Brytyjscy czytelnicy wybrali 20 książek, które zmieniły ich życie. Głosować można było tylko na książki napisane przez kobiety. Pierwsze miejsce przypadło "Zabić drozda" autorstwa Harper Lee.