Lodowaty grób

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Harper Connelly (tom 3) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
An Ice Cold Grave
Leonor

Miałam wtedy 15 lat. Poraził mnie piorun, który wpadł przez okno naszego wynajmowanego mieszkania. Od tamtej chwili potrafię odnajdywać zwłoki i czytać w głowach umarłych. Moje życie – prywatne śledztwa, współpraca z policją i jako takie pieniądze. To zlecenie było inne. Nigdy przedtem nie szukałam ofiar seryjnego morderstwa. Ciała znalazłam dość szybko – tyle, że to był dopiero początek...

Moje życie – prywatne śledztwa, współpraca z policją i jako takie pieniądze.
To zlecenie było inne. Nigdy przedtem nie szukałam ofiar seryjnego morderstwa.
Ciała znalazłam dość szybko – tyle, że to był dopiero początek piekła.

ZNAKOMITY KRYMINAŁ CHARLAINE HARRIS - autorki serii o SOOKIE STACHOUSE i fabuły serialu "CZYSTA KREW"

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

biomycha85 | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Jak do tej pory najlepsza z całej serii. Wreszcie była to opowieść z dreszczykiem, choć moim zdaniem wątki miłosne, można sobie było jednak odpuścić.

Po drugim tomie przygód Harper Connelly postanowiłam zrobić sobie małą przerwę, zanim sięgnę po kolejne części ukazujące jej losy. Sposób zakończenia drugiego tomu trochę mnie zirytował i chciałam nabrać dystansu. Możliwe, że to podziałało, albo po prostu trzecia część jest lepsza od dwóch pierwszych. Spodobała mi się fabuła i zagadka, będąca podstawą wydarzeń opisanych przez panią Harris w tym tomie. Jeden z problemów Harper zostaje rozwiązany, co daje nadzieję, że w kolejnym tomie i inny znajdzie swój finał, na co mam nadzieję. Książkę czyta się szybko i lekko, nie brakuje również zwrotów akcji. Wydarzenia nie wloką się jedno za drugim, lecz nabierają tempa, co bardzo lubię w tego typu książkach. Jeżeli ktoś czuł się rozczarowany po drugim tomie przygód Harper, z pewnością po lekturze "Lodowatego grobu" będzie usatysfakcjonowany.

Roland | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Kolejną część przygód Harper Connelly autorka napisała z odpowiednią dozą zarówno elementów nadprzyrodzonych, jak i kryminalnych. W porównaniu do swej poprzedniczki, ta pozycja jest lepsza. Lodowaty grób stanowi trzecią część przygód o dziewczynie z niezwykłym darem, lecz sposób w jaki Charlaine Harris napisała cykl sprawia, że każdą książkę można czytać osobno. Oczywiście polecam raczej chronologiczną znajomość tego cyklu, chociaż żeby cieszyć się z lektury nie jest ona wymagana.

Tym razem Harper wraz ze swym bratem Toliverem otrzymują zlecenie jakiego do tej pory nie mieli. Ich zadaniem jest znalezienie ciał nastolatków, którzy stali się ofiarami seryjnego mordercy. Harper szybko odnajduje groby, ale okrucieństwo jakie ujrzała przekroczyło nawet jej granice. Rozpoczyna się śledztwo, bohaterowie mimowolnie zostają wciągnięci w wir wydarzeń. Udaje się odnaleźć sprawcę, ale to wszystko wydaje się zbyt proste. Czy Harper uda się odkryć większą prawdę, nim ktoś nieuchwytny sprawi...

talka | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 lutego 2013

Książkę bardzo szybko i łatwo się czyta. To moje pierwsze spotkanie z panią Harris i mam nadzieje ,że nieostatnie.

annaroza | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Harper odnajduje kolejne zwłoki. Tym razem sprawa jest znacznie mroczniejsza niż poprzednie. A zabójca znacznie groźniejszy.

Iga | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

Cóż, nie jest to książka fatalna, jednak bardzo mocno się zawiodłam. Tak jak w innych powieściach tej autorki wątki miłosne/erotyczne bardzo mi się podobały, tak tutaj nie mogłam znieść rozwiązania tego napięcia między bohaterami już na samym początku. Można było to spokojnie pociągnąć dłużej, trochę mocniej opisać ich wahania i inne rzeczy, a zostało to potraktowane po macoszemu i opisane kompletnie nierealistycznie. Kilka lat byli w sobie zakochani, ukrywali uczucia, a tutaj wystarczyła jedna scena, żeby wszystkie wątpliwości zupełnie wyparowały, pogadali sobie o tym, jak bardzo się kochają, uprawiali seks milion razy i wątek zakończony. Ale może to dobrze, bo nie zniosłabym tego dłużej.

Za to wątek kryminalny miał wielki potencjał, ale niestety zabiła go głupota tego, co opisałam powyżej. W pewnym momencie czekałam tylko, aż zagadka się rozwiąże, a dostawałam romans, który kompletnie mnie nie obchodził.

Szkoda, po prostu szkoda. Gwiazdki daję jedynie za zagadkę z morderstwami,...

pat_8910 | 2014-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Po przeczytaniu "Grobu z niespodzianką" po trzecią część Harper sięgnęłam raczej z ciekawości tego jak rozwinie się sytuacja z
Tolliverem. Książkę przeczytałam w jedna noc! Pomysł dość makabryczny - seryjne zabójstwa młodych chłopców ze wszystkimi okrutnymi szczegółami, we współczesnym świecie niestety bardzo realne. Książka nie była tak przewidywalna jak druga część sagi, dla mnie o niebo ciekawsza, ale cały czas ocena dobra. Nie wiem co czuję w związku z zakochaniem się w sobie głównych bohaterów - w końcu byli przyrodnim rodzeństwem, ale z drugiej strony jestem kobietą i lubię romantyczne wątki w książkach.
Ogólna ocena - dobra. Polecam.

lkkolo | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Dużo lepsza niż poprzednie części. Cały czas myślisz "jeszcze jedna dwie strony..." Dużo się dzieje :-)

malcem | 2013-01-16
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Jeden z lepszych kryminałów, jakie ostatnio czytałam. Ma coś takiego w sobie, że nie mogłam się od książki oderwać już od pierwszych stron. I zaskakujące zakończenie. Bardzo na plus.

igus_2010 | 2013-10-07
Przeczytana: 23 września 2013

Pierwsze moje spotkanie z ta autorką, niestety mało udane.... Wynudziłam sie. Pomysł super, uwielbiam takie thrillery z wątkiem paranormalnym, ale wykonanie nijakie. Do tego wątek romansu wepchniety tak troche bez sensu, moim zdaniem z braku pomyslu. Przebrnełam przez nia dosyc szybko, ale zabrakło radosci z czytania:-(