Lodowaty grób

Okładka książki Lodowaty grób Charlaine Harris
Okładka książki Lodowaty grób
Charlaine Harris Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Harper Connelly (tom 3) Seria: Obca Krew kryminał, sensacja, thriller
Harper Connelly (tom 3)
2010-07-02
2007-09-25
Dominika Schimscheiner
powieść amerykańska - XXI w. obca krew Harper Connelly

Trzeci i zdecydowanie najlepszy z tomów.
Autorka w końcu zmniejszyła ilość scen z opowieścią, jak to ciężkie życie w rodzinie mieli nasi główni bohaterowie. Poza tym doczekaliśmy się naprawdę fascynującej intrygi z TRZYMAJĄCYM w napięciu zakończeniem, które nie stało się w kilka stron, a naprawdę trwało wystarczająco długo, żeby zapewnić dostateczną dawkę emocji i zaspokoić ciekawość.
Jedyne, co w tym tomie mi mocno zgrzytało, to romans. Bardzo słaby romans. Powiedzmy, że od początku trzymałam kciuki za dwie postaci, ale... LUDZIE! Co tam się wydarzyło?! W ogóle nie usatysfakcjonowało mnie zakończenie miłosne, co więcej wzbudziło we mnie pewien niesmak. Nie chcę spoilerować, ale kurcze... coś mi w tym nie grało!
A tak poza tym, dalej mega lekkie guilty pleasure na jeden wieczór i można zapomnieć ;)

Trzeci i zdecydowanie najlepszy z tomów.

Książka jak książka, na pewno lepiej przetłumaczona niż seria o Sookie. Ot, czytadełko na dwa wieczory i to pod warunkiem, że nie ma nic ciekawszego w zasięgu dłoni. Trafiła do mnie przypadkiem i nie będę czytać kolejnych tomów.

Lekka i momentami nudnawa, ale niewymagająca uwagi czytelnika. W sam raz na podróż czy na wizyty z nfz-etem ;)

Zwykle nie oceniam książek, ale przy tej nie mogę się powstrzymać. Abstrahując od przewidywalnej fabuły i irytujących bohaterów... Ta książka zaskakuje jedynie najgorzej napisanym wątkiem łóżkowym z jakim się spotkałam!

Oprócz ciekawej historii (o ile można ją tak nazwać),nic ciekawego. Na pewno nie ma co szukać w tej książce napięcia i grozy. Ale nada się na leniwe popołudnie ;)

Książka genialna, zakochałam się w całej tej serii i ta książka jest z niej ulubioną😍

Stanowczo najlepsza z dotychczasowych części o Harper Connelly. Tak intrygująca i interesująca fabuła, ciągła akcja, dużo zwrotów w życiu głównych bohaterów, że przeczytałam ten tom niemal jednym tchem.
Jestem zachwycona tą książką, która sprawiła, że z miejsca sięgam po ostatni tom tej niezwykłej powieści.

Harper odnajduje kolejne zwłoki. Tym razem sprawa jest znacznie mroczniejsza niż poprzednie. A zabójca znacznie groźniejszy.

Cóż, znalazłam tę książkę u mamy na półce i myślę sobie czemu nie. Szkoda, że zaczęłam od trzeciego tomu... Tzn, w książce mamy cos tam pewnie z tych wcześniejszych, także można się połapać, ale dla mnie związek tych dwojga (jeśli czytałeś/aś to wiesz) to trochę za dużo, za szybko. Tak więc radzę nie zaczynać od końca... ALe ogólnie spoko, szybko się czyta, chociaż mamy parę nudnych momentów (a przynajmniej ja się trochę nudziłam). Czytając na okładce, że to dzieło autorki "Czystej krwi" przestraszyłam się (kto oglądnął serial, to wie...),ale było spoko i zaskoczył mnie fajny, prosty sposób pisania autorki (bez tych rzeczy...),także tego... (i tu zakończymy) :)

Przyznam, że w paru momentach poczułem się zaskoczony, w dwóch lekko zniesmaczony, ale generalnie akcja i przebieg książki bardzo na plus. Polecam :)

• Charlaine Harris