Wojna Honor część 2

Cykl: Honor Harrington (tom 10) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
War of Honor
Michał

Nikt nie chciał tej wojny - ani Thomas Theisman, ani Królestwo Manticore, ani Imperium Andermańskie. A już na pewno nie Honor Harrington. Mimo to wybuchła, i to na kilku frontach równocześnie. Teraz zaś nie było już szans na ucieczkę w ciągnące się latami negocjacje pokojowe. Co gorsza, wszystko zaczęło wskazywać na to, że zwiększy się zarówno jej skala, jak i liczba uczestników. Tymczasem kolejna próba pozbycia się admirał Harrington spełzła na niczym za sprawą jej wiernych przyjaciół i nieprzeciętnych zdolności taktycznych.

Michał | 2010-06-08
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Dalsza część cyklu Honor Harrington, niestety fabuła dość przewidywalna już od pewnego czasu. Duże wrażenie sprawiają przedstawione bitwy między okrętami/flotami. Autor robi to bardzo sugestywnie i w interesujący sposób. Ciekawe są również przedstawione postaci bohaterów, zarówno tych z RMN, jak i z Ludowej Republiki czy Imperium Andermańskiego. Wszystkim nie znającym cyklu Honor Harrington polecam zaczęcie lektury od pierwszej części "Placówka Basilisk".

cvallo2 | 2013-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Hmmm "Wojna Honor" to jak do tej pory specyficzna część z serii, nie skupia się na akcji tylko "padlinie politycznej". Pierwszą część bardzo kiepsko mi się czytało, drugą zdecydowanie lepiej ale nie będę jakość rozczulał się o nią w pamięci.

Pewnie ciężko się czyta bo całą tą "politykę" za bardzo przekładałem na polskie realia...tylko tutaj rozprawili się z tymi "politykierami" w ciągu 4 lat, a u nas od 20 lat nie mogą.

miragpl | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Podobnie jak poprzednie - rewelacja;)
Swietnie wykreowane universum z mnogoscia swiatow, roznych opcji politycznych.
Ciekawie przedstawione bitwy w kosmosie.

Z wad to momentami dosc przydlugie opisy i dialogi,

Atul | 2016-10-15
MagicznyKrzysztof | 2016-09-08