Książka Roku 2018

Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia t.1 i 2

Wydawnictwo: Von Borowiecky
historyczna

Książka o objętości 1.450 stron (dwa tomy, oprawa twarda, format B5) zawiera: - opisy zbrodni z lat 1939-1945 dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w ponad 1 700 miastach, miasteczkach, wsiach, koloniach, futorach, osadach, majątkach ziemskich itp., - wykazy zamordowanych, w tym 19.379 zidentyfikowanych ofiar, spośród ok. 60.000 pomordowanych Polaków, - pierwszy raz...

Książka o objętości 1.450 stron (dwa tomy, oprawa twarda, format B5) zawiera:
- pierwszy raz publikowane dokumenty, w tym relacje świadków, raporty i sprawozdania struktur polskiego podziemia, dokumenty kościelne, dokumenty ukraińskich organizacji nacjonalistycznych,
- wstrząsającą dokumentację fotograficzną,
- 11 map powiatów z zaznaczonymi miejscowościami, w których zostali zamordowani Polacy,
- listę nacjonalistów ukraińskich odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków.

źródło opisu: http://ksiegarnia.vb.com.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.vb.com.pl/

Roman Dłużniewski | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Przed autorami chylę głęboko czoła. Zajmowali się tym tematem, gdy jeszcze nie było wolno. Doskonała książka.

Aztek_Anonim | 2017-03-06

Praca Siemaszków, pod względem faktograficznym jest najlepszą publikacją o Zbrodni Wołyńskiej i dlatego dałem jej najwyższą notę. Jest to jednak książka dość ciężka w lekturze, co dotyczy zwłaszcza pierwszego tomu, gdzie w dość suchy sposób przez ponad tysiąc stron, Siemaszkowie miejscowość po miejscowości, piszą o kolejnych mordach na Polakach popełnionych przez UPA na Wołyniu. Dla ludzi którzy interesują się Rzezią Wołyńską jest to pozycja obowiązkowa, o ile ktoś jest w stanie, przeczytać setki stron opisów tortur i mordów.

Marcin | 2016-03-11
Przeczytana: 2006 rok

Cenna naukowa publikacja którą jednak powinni przeczytać wszyscy

elkah83 | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Warto przeczytać, mimo brutalnych opisów mordów. Nie sądziłam, że ta książka może być aż tak przerażająca. Osoby o słabej psychice lepiej żeby nie czytały.
Tego co wyprawiało UPA nie można nawet nazwać zezwierzęcaniem - bo obrazimy w tym momencie zwierzęta...

Magdalińska | 2018-11-13
Hepburn | 2017-12-27