Katyń. Zbrodnia, prawda, pamięć

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-2036-1
Katyń
historia

Doskonale udokumentowana opowieść o Zbrodni Katyńskiej, jej przyczynach, przebiegu i skutkach oraz historia "kłamstwa katyńskiego", które - mimo, że minęło 70 lat od opisywanych wydarzeń - wciąż jeszcze jest przez wielu głoszone. Książka bazuje na bogatych źródłach archiwalnych i obszernej literaturze przedmiotu. Andrzej Przewoźnik, który w ogromnym stopniu przyczynił się do powstania polskich cmentarzy w Katyniu, Charkowie i Miednoje, ostatnie lata poświęcił pracy nad tą książką, dokończoną przez wieloletnią współpracownicę i współautorkę - Jolantę Adamską. "Nie sposób sobie wyobrazić, jak tragicznie musi brzmieć dla Polaków słowo "Katyń". I muszę powiedzieć, że wszędzie w Europie widzę niespotykaną falę współczucia. Polacy, jesteśmy z Wami! (...) Cóż za gorzki los, że musimy właśnie dziś opłakiwać śmierć człowieka, który tyle zrobił, aby pamięć o Katyniu pozostała żywa." Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej

apache_server | 2014-01-18
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Niełatwa książka ale to też trudna i makabryczna historia naszego kraju. Nie mogła nie zostać napisana.

Lolek90 | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Trudna książka, jak dla mnie za trudna... Ale jakoś przez nią przebrnęłam :)

misiek | 2013-01-28
Przeczytana: 12 lutego 2013

Każdy powinien ta ksiązkę przeczytac

MarcinH | 2016-04-04
ziajam | 2015-02-02