Zrozumieć sen. Zamiast sennika

Wydawnictwo: Kos
83-89375-39-7
Karol Cetlin

Trudności możemy mieć przy odczytywaniu każdego snu, który - przy prawidłowym jego rozumieniu - niósłby informację o istnieniu jakichś poważnych nieprawidłowości w sposobie naszego życia. Przyjęcie takiej informacji do wiadomości z jednej strony zaburzałoby w nieprzyjemny sposób obraz własnej osoby, z drugiej zaś obligowałoby do podjęcia określonych działań w kierunku zmiany pewnych postaw. Aktywność na tym polu jest - jak doskonale wiemy - jedną z najmniej chętnie podejmowanych.
W dodatku charakterystyczny dla zachodniej kultury sposób życia ułatwia i usprawiedliwia bagatelizowanie zjawiska snu - przecież zawsze brak nam wolnego czasu, wciąż jesteśmy zmęczeni, widzimy przed sobą lawinę problemów życiowych o większej wadze niż tłumaczenie snów. Inną przyczyną niezrozumienia snów jest fakt, że inne modele interpretacyjne wymagają zwykle bądź głębokiego zainteresowania psychologią, bądź uznania czyjegoś autorytetu.
Jesteśmy przekonani, że prezentowane w tej książce proste i naturalne podejście do zagadnienia snu pomoże czytelnikowi samodzielnie i spójnie rozumieć własne, nawet najdziwniejsze sny.

Strategos | 2012-09-22
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra książka która pozwala komunikować się ze swoimi snami i rozumieć ich metafory. Senniki są do niczego, dlatego że każdy człowiek ma swoją własną symbolikę. "Zrozumieć sen" wprowadza na właściwą ścieżkę samodzielnej interpretacji.

marika3333 | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Nie przekonała mnie ta książka. Niby fajnie napisane, czyta się szybko, ale aby zrozumieć sen potrzebuję faktów, dowodów, a w tej książce autor jedynie snuje swoje przypuszczenia, nie poparte żadnymi faktami.

orchideaidea | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015