Wyprawa na wyspę angielskich czasów gramatycznych

Wydawnictwo: Kos
9 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Anna

Książka skutecznie pokazuje, że za pomocą różnych, czasem bardzo niestandardowych technik można angielskie czasy oswoić i zrozumieć, zwłaszcza jeśli całość wiedzy układa się w przyjemny dla oka model gramatycznej wyspy. Natomiast jeśli chodzi o uczucie nudy, nie zazna go Czytelnik na pewno, bo Wyprawę czyta się z prawdziwą przyjemnością. dr Anna Turula adiunkt w Katedrze Anglistyki Wydziału...

dr Anna Turula
adiunkt w Katedrze Anglistyki Wydziału Humanistyczno-Społecznego
Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

źródło opisu: http://www.kos.com.pl

źródło okładki: http://www.kos.com.pl

Artopolosis | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poradniki
Przeczytana: 2011 rok

Dzięki tej książce w końcu zrozumiałam 'o co chodzi z tymi czasami'. Napisana nieszablonowo z humorem i prostym językiem. Można polecić osobom na każdym etapie nauki języka angielskiego. Z nią nauka angielskich czasów gramatycznych nigdy nie będzie nudna.

twojaniol | 2013-10-08

Najlepsza książka jaką miałam w rękach jeśli chodzi o wytłumaczenie angielskiej gramatyki dla osób znających język ale bojących się konwersacji. Rozjaśnia praktycznie wszystko. Moim zdaniem powinna być podręcznikiem szkolnym i od razu dzieciaki wiedziałyby o co chodzi. Szkoda, że trafiłam na nią tak późno a nie w liceum, bo język miałabym wtedy w małym paluszku;)

Anna | 2013-08-27
Przeczytana: marzec 2013

Pozycja obowiązkowa dla osób zirytowanych wkuwaniem na pamięć regułek, których później i tak nie będą umiały zastosować w praktyce.

Początkowo sam model "gramatycznej wyspy" może się wydawać nieco przytłaczający, ale już po paru przykładach* trudno nie zadać sobie pytania: dlaczego ktoś wcześniej na coś takiego nie wpadł?

*dodam, że zarówno książkę, jak i wspomniane przykłady naprawdę przyjemnie się czyta. Tak... niepodręcznikowo. Wiecie, co mam na myśli?