Psychologia zaburzeń. Człowiek we współczesnym świecie.

Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Fundamentals of Abnormal Psychology and Modern Life
83-89120-17-8
psychologia, zaburzenia, dsm IV, icd 10
emm

Inne wydania

W tym dwutomowym podręczniku czytelnik znajdzie podstawową wiedzę na temat czynników wywołujących zaburzenia zachowania oraz omówienie wyodrębnionych w klasyfikacji DSM-IV wzorów owych zaburzeń, zilustrowanych opisem autentycznych przypadków. Książka porusza zagadnienia diagnozy klinicznej, przedstawia różnorodne formy terapii, a także podkreśla znaczenie prewencji. Podręcznik jest napisany bardzo jasnym językiem, ma przejrzystą i czytelną konstrukcję, a jego walory dydaktyczne wzbogacają liczne studia przypadków.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2003.

źródło okładki: www.gwp.pl

ghaia | 2014-01-05

Może i rzetelne, ale napisane tak, że nawet czołowi fanatycy tematu usnęliby nad lekturą ze znużenia.

astrid | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016