Ostatnia wyrocznia

Wydawnictwo: Albatros
The Last Oracle
powieść, SIGMA
Ag2S

Na komandora Graya Pierce’a, członka elitarnej Sigma Force, wpada starszy człowiek. Postrzelony śmiertelnie przez snajpera, umiera nim zdąży wyznać, kim naprawdę jest. Przed śmiercią przekazuje Pierce’owi zakrwawioną grecką monetę. Rychło okazuje się, że artefakt, związany z delfijską wyrocznią, znajduje się na celowniku ludzi, którzy nie będą przebierać w środkach, by go odzyskać, zaś zastrzelony na ulicy mężczyzna to profesor Polk, współzałożyciel Sigma Force…

źródło opisu: Albatros, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

teri | 2013-03-06
Na półkach: 2013, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2013

Napewno nie jest to typ lektury,ktory lubie.Ale,jak to sie mowi,darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby...wiec przeczytalam.Jasnowidzenie,telepatia i cala masa spiskow.Poza tym autyzm i genialnosc a w tle Czarnobyl...Sensacja,czy tez thriller przygodowy.Ksiazke praktycznie przemeczylam,ale moze tylko dlatego,ze nie jest w moim guscie.Wielbicieli sensacji nie zniechecam.Cosi è cosi...

Anna | 2012-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Członek tajnej organizacji rządowej Sigma Force, Gray Pierce wchodząc do pracy, dostrzega bezdomnego. Kierowany dobrocią, agent chce pomóc mężczyźnie, lecz ze zdziwieniem dostrzega, iż to nieznajomy ma dla niego prezent – dziwną, starogrecką monetę. W czasie przekazywania podarunku pada strzał, który zabija człowieka, okazującego się nie biedakiem, a sławnym profesorem Archibaldem Polkiem. Sprawa wydaje się, co najmniej dziwna. Na drugim końcu świata, w tajniej, rosyjskiej jednostce trwają prace badawcze nad umysłami wyjątkowych dzieci – sawantów. Strona amerykańska. współpracująca przy doświadczeniach, nawet nie wie, jak pokaźną broń stanowi inteligencja blisko setki dzieci. Do ośrodka wkrada się niepokój, gdy z oceanu, dzięki pomocy jednej z utalentowanych dziewczynek, zostaje wyłowiony człowiek, o którym nie wiadomo nic, gdyż ma amnezję.
Mózg od zawsze był dla człowieka zagadką. Do dziś pomimo tego, iż wiemy o jego funkcjonowaniu coraz więcej, wydaje się, że to zaledwie ułamek...

J_Xavier_B | 2014-02-11
Przeczytana: styczeń 2011

(recenzja pochodzi z lutego 2011)
Zanim się­gną­łem po „Ostat­nią wyrocz­nię”, mia­łem wiel­kie obawy, że oto czeka mnie kolejny thril­ler histo­ryczny a’la Dan Brown. Mój scep­ty­cyzm wziął się pew­nie po czę­ści z faktu, iż nie prze­pa­dam za feno­me­nem pisar­skim autora „Kodu Da Vinci”, a także dla­tego, że zarówno sam tytuł jak i zwia­stun powie­ści Rol­linsa wydał mi się nieco zbieżny z prozą Browna. Jakież więc były moje miłe zasko­cze­nie, wes­tchnie­nie ulgi i radość z lek­tury, gdy wresz­cie się­gną­łem po „Ostat­nią wyrocz­nię”. Książka wcią­gnęła mnie od pierw­szego aka­pitu i co naj­waż­niej­sze, momen­tal­nie roz­wiała moje obawy, jako­bym miał do czy­nie­nia z pisar­skim sobo­wtó­rem Dana Browna twórcy „Anio­łów i demonów”.

Ame­ry­ka­nin James Rol­lins jest auto­rem kil­ku­na­stu powie­ści o tema­tyce przygodowo-sensacyjnej, w tym cyklu „Sigma Force” z koman­do­rem Gray’em Pier­cem w roli głów­nej. Wspo­mniana seria liczy sobie sie­dem tytu­łów, z czego „Alba­tros”...

Inez | 2016-01-06
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

,,Ostatnia wyrocznia,, Jamesa Rollinsa, to kolejna ksiazka o tematyce awanturniczej, ktora przeczytalam w kilkanascie godzin. Nie bede tu opisywac o czym jest ksiazka, bo wielu czytelnikow robi to bez przerwy, a ja jestem przeciwniczka streszczania przeczytanych ksiazek. Dla wszystkich, ktorzy streszczenia ksiazek zamieszczaja jako swoje opinie chce zwrocic uwage na kwadracik ponizej rubryki na prawdziwe opinie, a nie opisy. Przepraszam to tylko taka mala dygresja dla tych wszystkich, ktorzy to robia nagminnie. Wracam do opini o ksiazce.
To trzymajacy w napieciu thriller jednego z najpopularniejszych autorow tego gatunku. Autor wrecz po mistrzowsku stworzyl wciagajaca mieszanke nauki i historii, religii i greckiej mitologii oraz biologii i medycyny. Zagadnienia w ksiazce to nie fikcja literacka, a autor wysyla nas nawet do publikacjii na tematy poruszane w ksiazce i operuje rzeczywistymi wydarzeniami, datami i miejscami.
To ksiazka, do ktorej z pewnoscia wroce i dlatego gosci na...

Wagabunda | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Cyganie ciagnacy swoj rodowod od Wyroczni Delfickiej , czarne i bedziej czarne oblicze eksperymentow medycznych a la Matuszka Rossija ,podwojni agenci . Swiat znowu stoi na krawedzi zaglady skad kolejny raz ratuje go niezawodna SIGMA . Jak strus Pedziwiatr przemierza kraje , przeskakuje z kontynetu na kontynent i przy wtorze glebokich historycznych opowiesci ( bo Kazda katastrofa ma korzenie bardziej lub mniej zagrzebane w piaskach Czasu :P ) intelektem i pistoletem rozwiazuje najbardziej zawile intrygi zlych mocy .Gdzie diabel nie moze - tam Sigma pomoze :)

Rafal | 2012-01-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 18 stycznia 2012

Powiem tak, byłem przygotowany na to ze bedzie to książka o przepowiedni delfickiej, i tylko o niej.
Wsumię sie nei zawiodłem za bardzo, jest to powiesć o ludzkiej chciwości, determinacji, głupocie, chęci zysku, wariactwa i wielu innych epitetów od których miesza się w głowie.

Wartka akcja dośc nie typowi bochaterzy i zaskakujące wątki. Pierwsza ksiązka tego autora i uważam ze po kolejne sięgnę.

Kto bardzo lubi taki rodzaj literatury to goraco polecam.

Ana Janik | 2015-11-05
Na półkach: 2015, Przeczytane

Ostatnia Wyrocznia to kolejny tom z cyklu powieści dotyczących Sigmy. Niemniej nieznajomość poprzednich części nie przeszkadza w lekturze, gdyż książka stanowi zamkniętą całość.
To ciekawy, wielowątkowy thriller o dynamicznej akcji.
Akcja toczy się wielowątkowo i szybko nabiera tempa, gdyż okazuje się, że zabójstwo Polka powiązane jest z tajnymi eksperymentami nad sawantkami, czyli autystami wykazującymi wyjątkowe talenty.

Migdal | 2015-07-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Książka, która w najmniejszym nawet stopniu, mnie nie zawiodła. Na koniec łzy same kapały. Wzruszająca fabuła, pełno zwrotów akcji, zagadka, którą do końca nie tak łatwo rozwikłać. To jedna z tych powieści, która potrafi poruszyć bardzo wrażliwe struny i odmienić spojrzenie na otaczający nas świat.

Kamil Misztal | 2016-02-16
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 lutego 2016

Na taką historię czekałem dość długo, akcji sporo od samego już początku. Czytając nie byłem pewien co znajdę na kolejnych stronach. Akcja co chwilę się zmienia. Autor potrafił tak opisać historię, że nie można się oderwać.

Polecam wszystkim, którzy od dawna czekali na sporo akcji. Jako, że przygodę z SIGMĄ rozpocząłem od 5 tomu to mam nadzieję, że autor w innych tomach nie powiela takiego schematu, co tutaj.

domo94 | 2015-11-15

Z zapartym tchem od rana do rana.