historyczna

Jest to albumowy reprint rewelacyjnego informatora-przewodnika po Wilnie, liczne unikatowe fotografie. Książka ukazała się w latach 30-tych XX wieku, w Poznaniu nakładem Wydawnictwa Polskiego w serii CUDA POLSKI a piękno przyrody / pomniki pracy / zabytki dziejów. Książka zawiera następujące rozdziałyinformacje: Twór przyrody i dzieło sztuki, Osada stolicą państwa, Miasto na widowni świata, W pierścieniu murów obronnych, Madonna warowni wileńskiej, Wilno gotyckie, Ulicami, zaułkami, zaginiona epoka, światła i cienie, Triumf baroku i uśmiechy rokoka, świat antyku, Ateny polskie, Symbol braterstwa i heroizmu, Wyzwolenie, Reduta Rzeczypospolitej, Nad brzegami Wilji i Morzem Trockiem.

Edyta | 2016-09-06
Adrian | 2015-11-22