Pan Guma i wielki pies

Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska
Cykl: Pan Guma (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
You're a Bad Man, Mr. Gum!
Pan Guma

Pierwsza powieść o panu Gumie to szybka prezentacja tytułowej postaci i przejście do sedna, czyli zwariowanych przygód. Odkrycie, jakim cudem pan Guma utrzymuje w doskonałym porządku swój ogródek, to dopiero wstęp do straszliwej zbrodni, którą zamierza on popełnić. Czy Polci i jej nowemu sprzymierzeńcowi Piątkowi O'Żeszkowi uda się ocalić psa Jacka, na którego życie dybie okrutny brudas? Pan...

Pan Guma, wyjątkowo odrażające indywiduum literackie, bo określenie go mianem bohatera byłoby grubą przesadą, ujawnił się w 2006 roku za sprawą książki Andy'ego Stantona "You're a Bad Man, Mr. Gum!". Historyjka tak spodobała się młodym czytelnikom, że obdarowali ją Red House Children's Book Award - jedyną nagrodą literacką przyznawaną w Wielkiej Brytanii przez dzieci, bo tylko one mają przy wybieraniu laureata prawo głosu.

fuzja | 2014-08-14
Na półkach: Poszukuję, Przeczytane

Gwarantuję mnóstwo śmiechu, śmiechu, jeszcze raz śmiechu i łez. Łez rozbawienia oczywiście.

olywka | 2015-08-04

Książka jest tak głupia, że aż śmieszna :) Jeśli ktoś lubi się pośmiać to warto przeczytać. Jednak mimo wielkich liter i dużej ilości obrazków nie nadaje się jakoś szczególnie dla dzieci, bynajmniej takie wrażenie odbierałam po pierwszym zdaniu "Pan Guma był paskudnym starym zgredem z rudą brodą i nabiegłymi krwią oczami, które sterczały mu z oczodołów jak głowy ośmiornic z zapyziałej jaskini."

Natknęłam się na nią dawno temu w bibliotece i cieszę się, że przeczytałam, bo książka ta, przynajmniej dla kilku-kilkunasto latka jest wprost idealna.
Dużo śmiechu, ciekawe historie, nie męczy, czyta się płynnie i miło.
Mnóstwo typowo dziecinnego humoru, np. żartów o kupie, ale są one jakoś tak.. na miejscu...
Jak ktoś wie, że szuka leciutkiej książki dla uśmiechu to niech wie, że może przeczytać tę.

Patty | 2014-06-30

Przyjemna odskocznia od mrocznych i tajemniczych klimatów.
Bardzo szybko się ją czyta, zabawna, a autor sam nie może się zdecydować, czy zamieścił jakiś dodatek czy też nie..

BłękitnyPtak | 2012-05-05

Z tą książką wiąże się cała, bardzo ciekawa historia. Otóż książkę tę wyporzyczyłam pierwotnie dla swojej siostry. Kiedy jednak zaczęłam jej ją czytać śmiałam się tak strasznie, że nie byłam w stanie wydobyć z siebie żadnego polskiego słowa. Ona jest tak głupa, tak niezwykle głupia, że aż brakuje mi słów.

Marzycielka | 2012-04-21

Książka jest tak głupia, że aż śmieszna. Na stronie jest góra z trzy zdania. Czyta się ją błyskawicznie-tak samo jak inne części.

tomekdomonik | 2013-01-23

Bardzo fajna książka, ciekawa i śmieszna!

Jak przeczytałem pierwsze linijki od razu mnie zaciekawiła! :-)

Ada | 2011-07-21

Książka jest świetna.. Potrafi rozśmieszyć do łez. Świetnie się przy niej bawiłam. Polecam!

thegleek | 2012-07-05

Książka niekoniecznie skierowana do dziewcząt...

szałata | 2011-08-27

najlepsza książka na świecie !!!!!