Zapomniany miecz

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Cykl: Araminta Spookie (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Araminta Spookie: The Sword In The Grotto
duch, rycerz, urodziny, wyprawa, miecz

Co dać duchowi na urodziny? Domowy duch, rycerz Sir Horacy, niedługo będzie obchodzić urodziny. Araminta i jej nowa przyjaciółka, Wanda, postanawiają sprawić mu przyjemność. Podczas wyprawy do nadmorskiej groty, połączonej podziemnym korytarzem z ich nawiedzonym domem, natrafiają przypadkiem na stary zardzewiały miecz, który wydaje się być idealnym prezentem dla rycerza, nawet jeśli jubilat ma pięćset lat.
Jednak niespodziewane wydarzenia i złośliwość sił natury krzyżują ich plany.
Czy dziewczynkom uda się wydostać z potrzasku? Czy przyjęcie urodzinowe Sir Horacego w ogóle się odbędzie?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=araminta&bt=araminta2

Magdalena | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Miecz na 500-setne urodziny Sir Horacego? Wspaniały pomysł. Tylko jak go wydostać? A jak już się tam dostaną to czy uda im się stamtąd uciec?
Odpowiedzi na te pytania na pewno znajdziecie w tym tomie ;).
Polecam.

Tak jak każda inna z tej serii - cała fabuła jest w sumie spisana w opisie książki.
Jednak idealna dla młodszych, którzy chcą czytać "z własnej woli", ale nie podejmą się czegoś tak grubego jak, np Harry Potter.
Nie ukrywam, że sama przeczytałam jedną za drugą.

Goszka | 2011-08-21

Śmieszna, pełna humoru, a mimo to fascynująca historia.

Kornelia | 2010-06-20
booknerd_11 | 2016-10-22