Genevieve

2006-01-01
836037631X
Urszula Szczepańska-Bukowska
Genevieve powieść

Zwarta fabuła bez zbędnego pitolenia z nieco wulgarnym erotyzmem, który nie przyprawia o dreszcze zażenowania, co jest kolejnym dowodem na to, że o seksie najlepiej piszą mężczyźni. Dodam, że sama książka ma jakiś trudny do opisania klimacik, trochę jakby spryskać się perfumami i ciągle zastanawiać się czym to pachnie.

Początkowo myślałam, że to będzie stosunkowo ciekawa, lekka lekturka o zabarwieniu erotycznym. Krótko potem tego zabarwienia było jak dla mnie za dużo - seks? ok. Namiętność? ok. Jestem dużą dziewczynką ;-) Jednak ze strony na stronę, z akapitu na akapit ten seks robił się coraz bardziej wulgarny, bliżej mu było to taniej pornografii niż do erotyki. To zrodziło we mnie niesmak. Mocno zwątpiłam. Przez chwilę czułam się wręcz zażenowana, jakbym została przyłapana na czytaniu harlequina ;-) Mimo wszystko jakaś siła odśrodkowa kazała lecieć dalej, poczekać. Dałam szansę Autorowi.. I odwdzięczył mi się za to! Po skończonej lekturze, mając teraz jej spójną całość przed oczami wiem, że to wszystko miało swój sens, było celowe, w pełni zamierzone. I cieszę się, że nie przerwałam lektury. To była całkiem ciekawa przygoda literacka. Nie na tyle, by piać z zachwytu, ale wystarczająco, by mieć ochotę na kolejne spotkania z Autorem.
Kilka godzin po przeczytaniu... Nie napisałam wcześniej jeszcze jednej istotnej rzeczy: to nie jest opowieść o seksie. To jest opowieść o bardzo trudnych relacjach dwojga ludzi, którym w dzieciństwie wyrządzono ogromną krzywdę. Każde z nich przeżyło dramat, przeszło przez swoje prywatne piekło i próbuje uciec od przeszłości. Uciekając komplikują jednak swoje wzajemne relacje. I wciąż przeżywają ten dramat, każde swój. Jedno szuka na oślep drugiego... W tym miejscu muszę też przyznać, że bardzo mi się spodobał sposób przedstawiania ich kłótni - słowo po słowie eskalacja napięcia, narastanie konfliktu i zapominanie sensu bycia razem, a potem godzenie, przepraszanie, wybaczanie... Lekcje miłości.

Jednych zachwyca, innych zaś odpycha. A to czemu ? Ponieważ nasycona jest
erotyzmem i wybujałą fantazja autora. Jednak nie jest to jedyna tematyka tej książki. Seksualna fabula przeplata się z koszmarami przeszłości bohaterki oraz śmiercią w rodzinie.

Poukładane życie Genevieve zmienia się diametralnie z chwilą przybycia na pogrzeb wraz ze swoim mężem.

Bohaterka żyje w kłamstwie, co w końcu odwraca się przeciwko niej.

Rzekoma siostra, z którą zaczyna romansować mąż Gen, w ostateczności okazuje się jej..... córką. Zaskoczeni? Ja byłam.

Praktycznie na każdej stronie książki można wychwycić elementy bujnej seksualnej wyobraźni Dickey'a. Oj facet ma temperament skoro napisał taka powieść.

Z jednej strony pobudzająca zmysły, z drugiej poruszająca i wzruszająca.

Według mnie warta przeczytania.

Jednych zachwyca, innych zaś odpycha. A to czemu ? Ponieważ nasycona jest

Bohaterka żyje w...

gdy sekret tworzy sekret życie zamienia się w bieg za prawdą...
Jednym tchem przeskakuje się erotyczne opisy i straszne powroty do przeszłości, wchodząc w głąb własnej osobowości nie znając swojej tożsamośći.

gdy sekret tworzy sekret życie zamienia się w bieg za prawdą...

Książkę dostałam w prezencie ... ale po przeczytaniu nie mam ochoty już na tego autora. Dla mnie zbyt przesycona erotyzmem. Można przeczytać ale chyba tylko by poznać autora a czy warto to niech każdy oceni wedle siebie.

Pełna zwrotów,zaskakaująca chwilami erotyczna poprostu dobra książka jest w niej to wszystko co powinno być w dobrym dziele.

Książka wciągająca, bardzo erotyczna,czasami lekko perwersyjna, eteryczna z zaskakującym zakończeniem. Godna polecenia ;)

Książkę dałabym na półkę z literaturą erotyczna. Czytając ją można poznać pragnienia mężczyzny. Bardzo ciekawa historia biednej rodziny.

Esencjonalna, przeniknięta na wskroś erotyzmem, inteligentna powieść nie tylko o miłości, pożądaniu, ale i życiowych, ważnych wyborach. Sporo tu seksu, ale i walki. Między kobietą i mężczyzną w małżeństwie. Między wspomnieniami koszmarów a teraźniejszością. Między następstwami naszych uczynków.Błyskotliwe potyczki słowne. Nonszalancko, oryginalnie potraktowana tematyka społeczna. Szereg bystrych obserwacji, wziętych z życia.To jedna z tych książek, po których przeczytaniu muszę wziąć głęboki oddech i sporo wrażeń przemyśleć.Jej lektura sprawia, że myślę inaczej o problemach Afroamerykanów. Niby niewiele nowego wniosła, w to, co znam i przeczuwam, ale jakże świeże i mądre są te spostrzeżenia.Na pewno E.J.D. rozpalił moją ciekawość ku innym swoim książkom.

Początek w całkowicie odmiennym stylu niż zakończenie. Właściwie to musze przyznac, że ta książka mnie wciągnęła. Tak, podobało mi się, choc jak już zostało wspomniane, miejscami jest zbyt p r o s t o. I jak dla mnie nadzbyt wulgarnie, ale to tylko miejscami.

• Babskie czytadła
  • Obyczajowe