Przyjaciele i kochankowie

Wydawnictwo: G+J

Tyrel to dyrektor w firmie komputerowej. Kariera układa się mu znacznie lepiej niż życie osobiste. Jego najserdeczniejszy przyjaciel Leonard jest ambitnym komikiem z widokami na wielką sławę. On także pozostaje niefortunnym samotnikiem. Kiedy obaj poznają swoje ukochane, stewardesę i pielęgniarkę, wydaje sie, że los sie odmienił na lepsze. W czwórkę urządzają radosne wypady na plażę, do klubów i restauracji. Leonard zakłada ze swoją dziewczyną szczęśliwą rodzinę. związek Tyrela niszczy nieporozu

awiola | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

„Mężczyźni są tacy zadziorni, zwłaszcza kiedy nie ma o co zadzierać. Gdyby zapytać braci, dlaczego poszli na wojnę, większość nie potrafiłaby udzielić odpowiedzi. Walczyli tylko po to, by walczyć”

Eric Jerome Dickey to znany amerykański pisarz ale także komik, poeta i scenarzysta. W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na życiu współczesnych Afroamerykanów, dlatego też postanowiłam przeczytać tę książkę. Byłam ciekawa jak autor przedstawi ich życie na tle współczesnej Ameryki.

Bohaterami powieści są dwaj przyjaciele i dwie przyjaciółki – Tyrel - dyrektor dobrze prosperującej firmy komputerowej, Leonard – komik, który znajduje się w swojej szczytowej formie, stewardesa Shelby oraz pielęgniarka Debra. Wszyscy czterej bohaterowie spotykają się ze sobą w pewnym momencie ich życia i tak właśnie zaczynają rodzić się między nimi uczucia miłości i przyjaźni. Debra i Leonard zakochują się w sobie i niedługo potem, zawierają małżeństwo by razem budować wspólną przyszłość. Tyrel i...

Magda | 2014-11-17
Przeczytana: czerwiec 2014

Myślałam, że książka będzie nudna i po prostu ją przeczytam bo leży na półce,
zraziłam się z początku bo książka opowiada o osobach czarnoskórych - a na okładce ludzie rasy białej (?) - nie umiałam przyzwyczaić się o kim czytam więc po prostu o tym zapomniałam.
Potem akcja się rozkręca - romanse, randki, miłostki aż tu nagle.....BUM i wszystko odwraca się do góry nogami ! Nie spodziewałam się takiego zaskoczenia i tego, że będę nad jednym zdaniem siedziała 10 minut z otwartą buzią! Po prostu świetna !

Beata | 2017-02-14
ANAMObook | 2016-11-24