Wyzwanie czytelnicze LC

Tajemnica hotelu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 2)
Wydawnictwo: Zakamarki
Hotellmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

W Wigilię do hotelu w Valleby przyjeżdża wyjątkowo zamożna rodzina. Państwo Jonatanowie mają ze sobą chińskiego jamnika jabłkowego, który kosztuje fortunę i jest ich oczkiem w głowie. Tego samego wieczora pies znika! Na szczęście w pobliżu są Lasse i Maja, którzy od razu rozpoczynają śledztwo.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Irmina | 2014-08-14

Uwielbiam całą tę serię! Jest lekka, zabawna i ciekawa!

Besia | 2014-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2014, Dla dzieci
Przeczytana: 11 lipca 2014

Ciekawa seria powieści detektywistycznych dla dzieci i dla młodszych nastolatków.
Jedyne, co mi się nie podoba to zachowanie oryginalnych imion i nazwisk.

ejotek | 2018-09-30
Przeczytana: sierpień 2018

Alicya Oss | 2015-01-26

"Tajemnica hotelu", kolejny tom serii, to napisana bardzo prostym językiem, równie prosta historia. W Wigilię w hotelu w Valleby, miasteczku w którym toczy się akcja kolejnych części, zakwateruje się dosyć specyficzna rodzina. Ich oczkiem w głowie, jest warty fortunę chiński jamnik jabłkowy. Na nieszczęście pies znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Dla Laseego i Mai jest to powód do przeprowadzenia kolejnego w ich życiu szybkiego śledztwa. Oczywiście w mig rozwikłają zagadkę, a przyłapani przestępcy będą mieć się z pyszna. Historia ta, służy głównie rozluźniającej rozrywce – bo głębszych treści, poza „nie oszukuj i nie kłam” w niej nie ma. No może warto zapamiętać jeszcze, że lepiej nie trzymać dłużej w zamknięciu psa, który ma gazy…

Franek | 2018-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Do hotelu w Valleby przybywa rodzina Jonatanów w nocy chowają psa, który jest wart dwadzieścia tysięcy koron. Rano mówią, że ludzie z hotelu go ukradli i chcą, żeby dali im pieniądze za psa. Lasse i Maja rozwiązują ,,Tajemnice hotelu''.

Jacek | 2017-01-29

Z całego serca mogę polecić serię o młodych detektywach. Moja córka i ja czytamy i próbujemy odgadnąć rozwiązanie zagadek ... jeszcze żadnej mam się nie udało więc zabawa jest przednia.

Agnieszka | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Lekko napisany zabawny kryminalik dla najmłodszych. Mam nadzieję, że moje córki się wciągną w tę serię, bo bardzo mi się podoba.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Marta Pluskota | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, Tajemnice ...
Przeczytana: 23 marca 2016

Jedna z pierwszych książek z tej serii , bardzo pociąga. Ale, jest za to i jest to wielkim minusem , że jest krótka !

Przeczytana: 20 maja 2013

Przeczytana jednym tchem - niby dla dzieci ale i dorośli mogą się świetnie przy niej odprężyć :)