Tajemnica hotelu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 2)
Wydawnictwo: Zakamarki
Hotellmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

W Wigilię do hotelu w Valleby przyjeżdża wyjątkowo zamożna rodzina. Państwo Jonatanowie mają ze sobą chińskiego jamnika jabłkowego, który kosztuje fortunę i jest ich oczkiem w głowie. Tego samego wieczora pies znika! Na szczęście w pobliżu są Lasse i Maja, którzy od razu rozpoczynają śledztwo.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Irmina | 2014-08-14

Uwielbiam całą tę serię! Jest lekka, zabawna i ciekawa!

Besia | 2014-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2014, Dla dzieci
Przeczytana: 11 lipca 2014

Ciekawa seria powieści detektywistycznych dla dzieci i dla młodszych nastolatków.
Jedyne, co mi się nie podoba to zachowanie oryginalnych imion i nazwisk.

Alicya Oss | 2015-01-26

"Tajemnica hotelu", kolejny tom serii, to napisana bardzo prostym językiem, równie prosta historia. W Wigilię w hotelu w Valleby, miasteczku w którym toczy się akcja kolejnych części, zakwateruje się dosyć specyficzna rodzina. Ich oczkiem w głowie, jest warty fortunę chiński jamnik jabłkowy. Na nieszczęście pies znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Dla Laseego i Mai jest to powód do przeprowadzenia kolejnego w ich życiu szybkiego śledztwa. Oczywiście w mig rozwikłają zagadkę, a przyłapani przestępcy będą mieć się z pyszna. Historia ta, służy głównie rozluźniającej rozrywce – bo głębszych treści, poza „nie oszukuj i nie kłam” w niej nie ma. No może warto zapamiętać jeszcze, że lepiej nie trzymać dłużej w zamknięciu psa, który ma gazy…

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Marta | 2016-03-24
Na półkach: Tajemnice ..., Przeczytane
Przeczytana: 23 marca 2016

Jedna z pierwszych książek z tej serii , bardzo pociąga. Ale, jest za to i jest to wielkim minusem , że jest krótka !

Przeczytana: 20 maja 2013

Przeczytana jednym tchem - niby dla dzieci ale i dorośli mogą się świetnie przy niej odprężyć :)

olaf2009 | 2016-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2016

Rewelacyjna. Wersja dla dorosłych miałaby 500 stron...

Janna | 2014-05-29
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Ta recenzja może się odnosić do całej serii i Lessem i Mai, bo chyba wszystkie czytaliśmy. Nie ma lepszej serii, żeby zachęcić dziecko (zwłaszcza chłopca) do samodzielnego czytania. Polecam gorąco.

Agnieszka | 2010-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2010

dzisiaj mój 7 letni syn przeczytał ją sam to jego pierwsza cała książka. A ja ją przeczytałam córeczce :)

stardoll | 2016-10-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Uwielbiam książki z serii "Tajemnica." Ta jest moją ulubioną z tej serii.Każda jest super już nie długo zobaczycie inne moje recenzje innych książek z tej serii,które przeczytałam m.in. "Tajemnica kawiarni,""Tajemnica kina,""Tajemnica cyrku",czy "Tajemnica gazety".Książka super jak wszystkie z tej serii niezmiernie ciekawa i pozytywna.Lasse i Maja rządzą!