Tajemnica hotelu

Okładka książki Tajemnica hotelu
Martin WidmarkHelena Willis Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 2)
Hotellmysteriet
Zakamarki
2008-10-16
2008-10-16
Barbara Gawryluk
zagadki detektywi

Okładka książki Moja Ciotka Sroka Liliana Bardijewska, Aleksandra Kucharska-Cybuch
Ocena 6,4
Moja Ciotka Sroka Liliana Bardijewska...
Okładka książki Tajemnica diamentów Martin Widmark, Helena Willis
Ocena 7,8
Tajemnica diam... Martin Widmark, Hel...

Kolejny przypadkowy tom z serii przygód Lasse i Mai przeczytany. I jednak skłaniam się do opinii że to taki sredniak przeciętniak pełną gębą. Zdania bardzo proste. Intryga tez Dużo mniej mi się podoba ta seria niż choćby Przygody Detektywa Pozytywki. A docelowa grupa wiekowa jest ta sama jednak seria autorstwa Kasdepke ciekawsza. Literacko to polski autor bije na głowę szwedzkiego

Nie rozumiem sensu wplatania wątku pobocznego pt zakochani Riita i Pierre robią coś w pokoju A co nie pytajmy. Takie to ni przypial ni przyłatał chyba że autor postawił sobie za punkt honoru edukację seksualną najmłodszych :p zobaczymy w kolejnych tomach.

Maja i Lasse tymczasowo pomagają właścicielowi hotelu w prowadzeniu interesu. W tym czasie pokój rezerwuje zamożna rodzina – państwo Jonatanowie. W tajemniczych okolicznościach ginie wartościowy pies Jonatanów. Jak się okazuje, każdy z pracowników hotelu posiadał motyw, aby ukraść drogocennego zwierzaka. Lasse i Maja stawiają czoła sprawie, której zakończenie nie zaskoczy tylko amanta jabłek.

Pełna recenzja książki oraz zdjęcia ze środka książki:

Na półkach: , , , ,

Prosty i schematyczny kryminał dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem. Szybka akcja, kilku podejrzanych, zaskakujące (9-latka) rozwiązanie. Przyjemna zabawa z nazwiskami głównych bohaterów.
Brzydkie ilustracje. Jedyny wyeksponowany wątek poboczny, niewnoszący niczego do akcji, to bąki puszczane przez psa. Nie pojmuję tego epatowania brzydotą i tematami fizjologicznymi. Ani to potrzebne, ani to zabawne.
Krótkie zdania (tzw. niedorozwinięte), czas teraźniejszy. Dziwnie się to czyta dorosłemu, ale...
68 stron, duża czcionka, starszak połknął w 45 minut i zażądał kolejnych tomów. Niech żyją biblioteki publiczne!

LASSE I MAJA TYM RAZEM Z WIELKIM POWODZENIEM, ROZWIĄZALI TAJEMNICĘ HOTELU💜🤗🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️😊👏🏻👏🏻 DUŻE LITERKI SPRAWIAJĄ, ŻE CZYTA SIĘ BŁYSKAWICZNIE!!!😊🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️🤗💜💚💞 ZDECYDOWANIE POLECAM DLA RELAKSU I NA POPRAWĘ HUMORU!!!📖💞🤗😂

10/10

10/10

Była bardzo fajna i detektywistyczna

Była bardzo fajna i detektywistyczna

bardzo fajna ksiazka
uczy rozwiazywania
zagadek :) :) :) :) :) :)
polecam!

bardzo fajna ksiazka
uczy rozwiazywania
zagadek :) :) :) :) :) :)
polecam!

Kolejna bardzo dobra część przygód Mai i Lassego. Dobra do nauki czytania jak i stanowi świetną zabawę. To taka wersja Poirota dla dzieci. Polecam, szczególnie dla mniejszych, lubiących zagadki.

ta książka była bardzo zaskakująca i też
była bardzo krótka zaskoczyła mnie pozytywnie bo była bardzo ciekawa ale czytałam lepsze książki

ta książka była bardzo zaskakująca i też

Dobry wybór na początek przygody z książkami dla dzieci.

Dobry wybór na początek przygody z książkami dla dzieci.

Dodaj cytat z książki Tajemnica hotelu