Tajemnica hotelu

Martin WidmarkHelena Willis Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 2) literatura dziecięca
Hotellmysteriet
Barbara Gawryluk
Zakamarki
zagadki detektywi
Hotellmysteriet
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 2)
literatura dziecięca
Barbara Gawryluk
zagadki detektywi

Okładka książki Brązowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai Martin Widmark, Helena Willis
8,5
Brązowa księga... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Tajemnica złota Martin Widmark, Helena Willis
7,9
Tajemnica złota Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Tajemnica kina Martin Widmark, Helena Willis
7,9
Tajemnica kina Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Tajemnica kawiarni Martin Widmark, Helena Willis
7,9
Tajemnica kawi... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Tajemnica szkoły Martin Widmark, Helena Willis
7,8
Tajemnica szkoły Martin Widmark, Hel...

10/10

Maja i Lasse tymczasowo pomagają właścicielowi hotelu w prowadzeniu interesu. W tym czasie pokój rezerwuje zamożna rodzina – państwo Jonatanowie. W tajemniczych okolicznościach ginie wartościowy pies Jonatanów. Jak się okazuje, każdy z pracowników hotelu posiadał motyw, aby ukraść drogocennego zwierzaka. Lasse i Maja stawiają czoła sprawie, której zakończenie nie zaskoczy...

Na półkach: , , , ,

Prosty i schematyczny kryminał dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem. Szybka akcja, kilku podejrzanych, zaskakujące (9-latka) rozwiązanie. Przyjemna zabawa z nazwiskami głównych bohaterów.
Brzydkie ilustracje. Jedyny wyeksponowany wątek poboczny, niewnoszący niczego do akcji, to bąki puszczane przez psa. Nie pojmuję tego epatowania brzydotą i tematami...

Mali detektywi rozwiązują zagadkę korzystając z logicznego myślenia. Dziecku bardzo się podobała i na pewno sięgniemy po następne.
Czytało mi się jednak dość dziwnie - cała książka napisana jest z użyciem formy czasu teraźniejszego.

Do hotelu w Valleby przybywa rodzina Jonatanów w nocy chowają psa, który jest wart dwadzieścia tysięcy koron. Rano mówią, że ludzie z hotelu go ukradli i chcą, żeby dali im pieniądze za psa. Lasse i Maja rozwiązują ,,Tajemnice hotelu''.

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

Lekko napisany zabawny kryminalik dla najmłodszych. Mam nadzieję, że moje córki się wciągną w tę serię, bo bardzo mi się podoba.

Bardzo ciekawa :D Ostatnio lubię przeczytać coś gdzie jest trochę akcji.

Z całego serca mogę polecić serię o młodych detektywach. Moja córka i ja czytamy i próbujemy odgadnąć rozwiązanie zagadek ... jeszcze żadnej mam się nie udało więc zabawa jest przednia.

• Dla dzieci
  • 2018
  • 2014
  • Z biblioteki
  • Literatura dziecięca
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Tajemnica hotelu