Magiczna przemiana

Cykl: To ja Lucy (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit
Makeover Magic
Lucy, dziennik, pamiętnik

Cześć! Nazywam się Lucy Jessica Hartley, a to jest mój dziennik. Cały o mnie. Chcę opisać Wam swoje życie, to znaczy wszystko, co mi się w nim zdarza. Zamierzam nawet powierzyć Wam tajemnice, które zna tylko moja najlepsza przyjaciółka Jula, albo których nie zna nikt poza mną. Zaczynam. Moje życie Najgorsza chwila w życiu: kiedy mama i tato się rozstali i tato wyprowadził się z...

Cześć! Nazywam się Lucy Jessica Hartley,
Zaczynam.
Moje życie
Najgorsza chwila w życiu: kiedy mama i tato się rozstali i tato wyprowadził się z domu.
Najbardziej pragnę: zostać prawdziwą projektantką mody. Tylko sza!
Rozmiar stanika: nawet Wam tego nie powiem!

Przeczytajcie niesamowicie zabawne zwierzenia Lucy Jessiki Hartley (prawie trzynastolatki)!

źródło opisu: [Akapit Press, 2009]

Książka jest ciekawa i rewelacyjna. Opowiada o życiu niejakiej Lucy Jessiki Hartley, trzynastoletniej dziewczyny. Bohaterka chce być projektantką mody, ale przytrafiają się jej przykre przeżycia. Magicznej przemianie podda się dziewczyna ze szkoły Lucy, która na razie wygląda nie za bardzo przebojowo. Nastoletnia Lucy chce zmienić nie do poznania wygląd koleżanki.
Bardzo szybko przeczytała ją Weronika. I podobała jej się. Śmiała się z wpadek Lucy...a trochę ich było. Czyta się lekko.
Polecam dziewczynkom od 9-13 lat. Myślę,że zachwyci je i sięgną po dalsze losy Lucy i jej przyjaciółek.

Lina98 | 2014-04-09

Wszystkie pozycje z serii "To ja Lucy" to mistrzostwo, a 8 z nich zdobi moją półkę. Co prawda, moja mała fascynacja w tym temacie skończyła się już kilka dobrych lat temu, jednak miło wspominam moją przygodę z Lucy :) Książki dla dziewczyn w przedziale wiekowym 11-14 lat, myślę, że każda z młodszych nastolatek choć trochę utożsami się z główną bohaterką, ponieważ jest ona typową 12-letnią (trochę później już 13-letnią) dziewczyną, która ma wiele marzeń, niesamowitych pomysłów, super przyjaciółki, a także różne problemy...
Polecam, bo jest to miła, lekka, ale i wciągająca lektura :)

Laurel | 2014-11-16
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Jak dla mnie ta książka i cała seria to porażka! Jeżeli masz więcej niż 10 lat to nie polecam.

Książkoholiczka | 2012-06-09
Przeczytana: maj 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna, lekka książka dla nastolatek. Czytając ją można się nieźle pośmiać. Głównie z wpadek Lucy.:-)

Marcelomania | 2015-06-10
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka bardzo fajna. Młodzieżowa, pełna humoru. Niezwykle zabawna powieść opowiadająca o dziewczynce Lucy Jessice Hartley. Lucy uwielbia projektować ubrania, dodatki oraz robić makijaż i wiąże z tym plany na przyszłość. Niestety nauczyciele nie bardzo ją rozumieją. Na szczęście w przetrwaniu szkolnych obowiązków pomaga jej najlepsza przyjaciółka. W klasie Jessici jest również jej rówieśniczka, uważana za kujonkę, dziecinną córeczkę tatusia... Lucy postanawia pomóc koleżance. Podejmuje się dokonania "MAGICZNEJ PRZEMIANY"! Czy się jej uda? Czy podoła trudnemu zadaniu? Dowiecie się czytając tę lekturę! To nie tylko magiczna przemiana, ale także magiczna książka! Serdecznie polecam!

Wiktoria155 | 2013-08-10

Czasem lubię poczytać takie książki. Ta jest udana i lekko się ją czyta.

Katrina | 2015-08-01
Na półkach: Inne, Przeczytane, Posiadam

Lucy ma prawie trzynaście lat, dlatego też jest prawie nastolatką. Ma najlepszą przyjaciółkę - Julię, z którą spędza masę czasu i chce być projektantką mody. Pewnego dnia postanawia napisać dziennik i to właśnie on trafia w nasze ręce. W tej części do szkoły naszej bohaterki trafia Matylda-Jane,miła, choć nieśmiała i źle ubierająca się dziewczyna, wyglądająca jak typowa kujonka. Lucy postanawia pomóc nowej koleżance...
Książeczka napisana jest w formie dziennika, z rysunkami Lucy, jej projektami oraz wklejonymi strojami z innych zeszytów, czy czasopism. Sprawia więc dość przyjemne wrażenie i miło się ją przegląda. Gdy po nią sięgałam byłam chyba jednak nieco za stara na tego typu książkę, przynajmniej mentalnie - za dużo już przeczytałam i uważałam przygody Lucy po prostu... za głupie. Niemniej, patrząc w perspektywy czasu, większości dziewczynek (9-12 lat) ta historia powinna przypaść do gustu: mamy miłą bohaterkę, nie dojrzałą do końca wprawdzie, ale z marzeniami, do realizacji...

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-26

Cała seria "To ja Lucy" może się wydawać dziecięca i ktoś może pomyśleć "To nie dla mnie.Oczekuje po książkach czegoś więcej niż dziecięcego pamiętniczka".Ja zawsze gdy wpadam w "brak weny" sięgam po którąś część przygód Lucy,bo jakimś cudem jest ona niesamowicie inspirująca i motywująca do działania.
Polecam gorąco!

Czytałam tę książkę po kilka razy. I choć nie jest to fantastyka, ksiażka jak nic mnie zachwyciła! Polecam!

Justyna | 2013-09-12
Przeczytana: sierpień 2011

Lucy w końcu odnalazła się w całej sytuacji , tak miało być :P polecam