Jezus, człowiek który był Bogiem

Bellona
2015-09-05
2015-09-05
Agata Ciastek

Książkę pochłonęłam praktycznie przez 3 wieczory. Książka napisana lekkim językiem, bardzo dobrze się czyta.

Losy Jezusa zostały przedstawione z punktu widzenia Flawiusza, rzymskiego centuriona, który był świadkiem ukrzyżowania Jezusa.
Niby wszystko jest znane, ale jednak po przeczytaniu ma się wrażenie, że widzi się Zbawiciela od innej strony, tzn. tej bardziej ludzkiej, bliższej nam. Są w powieści takie momenty, w których Jezus jest przedstawiony jako człowiek, który też potrafi się zdenerwować, zbesztać drugiego i to sprawia, że staje się ON dla nas jeszcze bliższy niż ten, którego znamy z przekazów biblijnych.
Książka naprawdę warta przeczytania. Serdecznie polecam.

Wszystko jest takie oczywiste a jednak za każdym razem inaczej się przeżywa świetnie to autor przedstawił

Piękna książka. Pięknie napisana i o pięknym przesłaniu. Znakomita odtrutka na bluźniercze "dzieła" w rodzaju "Ewangelii..." J.Saramago.

Dodaj cytat z książki Jezus, człowiek który był Bogiem