Mroczny labirynt

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 1)
Wydawnictwo: Siedmioróg
837162428X
edtta

„Masz coś, Młodzik? – spytał barczysty mężczyzna stojący bliżej wyjścia. Jajco, czając się w prostokątnej wieży bramnej, widział tylko zarys jego postaci” – od tych słów zaczyna się Mroczny labirynt pierwsza powieść należąca do serii Porachunki z przygodą . Kim jest Jajco? Dlaczego nieustannie stacza pojedynki ze złoczyńcami? W jaką kryminalną intrygę wplątał się tym razem? Odpowiedzi na te i...

Kim jest Jajco? Dlaczego nieustannie stacza pojedynki ze złoczyńcami? W jaką kryminalną intrygę wplątał się tym razem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań młodzi wielbiciele mocnych wrażeń znajdą w Mrocznym labiryncie. Przeżyją emocjonujące przygody w towarzystwie odważnego Jajca i jego przyjaciół: ostrożnego Pucka, erudyty Pchełki, a także pięknej Marty. Ich przeciwnikami będą groźni przestępcy, a tłem wydarzeń – mazurskie jeziora i zamek w Szymbarku Warmińskim.
Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości – oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą.

Dorota | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Przeczytana nie pierwszy raz. Fajnie tak powspominać dawne czasy, kiedy to w wakacje całymi dniami ślęczało się nad książkami i miało z tego dziką przyjemność :)
Wartka akcja, fajne postaci, książka na jedno popołudnie - polecam, szczególnie młodzieży.

Czytalski | 2015-01-14

Pościg w podziemiach

Spokojne wakacje nad jeziorem Szymbarskim zmieniają się w śmiertelną walkę z czasem i szajką złodziei. Przez przypadek czwórka głównych bohaterów zostaje uwięziona w podziemnych tunelach, pełnych pułapek i z tylko jedną drogą wyjścia. Na dodatek po piętach depcze im grupa mało przyjemnych ludzi. W trudnych warunkach nastolatkowie są skazani tylko na siebie i tekst pewnej średniowiecznej legendy.

Pierwszy raz czytałem "Mroczny labirynt" kiedy mój wiek odpowiadał grupie docelowej, ale gdy zobaczyłem go na wyprzedaży stwierdziłem, że muszę kupić, choć bardziej mi odpowiadają okładki z pierwszego wydania i mam zamiar zebrać serię właśnie z tamtymi obwolutami.

Prezentowana pozycja jest bardzo mocnym początkiem serii. Od samego początku czytelnik jest wciągany w wir wydarzeń. Historia trzyma w napięciu przez cały czas, a zwroty akcji nie pozwalają się oderwać od lektury. Mimo, że powieść jest kierowana do nastolatków, to każdy wielbiciel sensacji będzie z...

Nigdy dotąd nie czytałam tego typu książek dla młodzieży. I powiem szczerze, że byłam strasznie ciekawa co też może zawierać powieść sensacyjno-przygodowa skierowana do nastoletnich czytelników. I jestem mile zaskoczona.

Książka opowiada o grupce znajomych spędzających razem wakacje. Dni mają im mijać beztrosko, gdy tymczasem zupełnie przypadkowo trafiają na wielką tajemnicę. Zadzierają z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni i mili, a ich życiu zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Jednak nasi bohaterowie nie poddają się i walczą do samego końca. A jakie przygody ich czekają dowiecie się czytając książkę.

Ja ze swej strony mogę jedynie dodać, że ta książka niesamowicie wciąga. Czyta się ją szybko i z wielkim zapałem. Bo w niej nie ma czasu na nudę. Akcja toczy się w jedną noc, stale coś się dzieje. Jest wiele zaskakujących zwrotów akcji. Nie sposób przewidzieć, co zdarzy się dalej. I to ciągłe napięcie towarzyszące przez cały czas... No jak dla mnie bomba! Praktycznie do ostatniej...

labisiek | 2014-02-07
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Powieść tę dostałam od babci na Święta Bożego Narodzenia. Tak na prawdę to sama sobie ten prezent wybrałam, bo słyszałam a później również czytałam, że to bardzo dobra książka.Trochę zdziwił mnie gatunek: "powieść detektywistyczna dla młodzieży" i chciałam się przekonać co to znaczy.
Byłam bardzo mile zaskoczona! Przeczytałam ją jednym tchem, jednego popołudnia podczas ferii zimowych.

Książka opowiada o czwórce przyjaciół: Jacku, który ze względu na swój sposób mówienia nazywany jest Jajcem, Marcie, Pchełce i Pucku. Spędzają oni wakacje na mazurach. Pewnego dnia odkrywają mroczną tajemnicę, którą kryje zamek w Szymbarku Warmińskim. Jednak nie są jedynymi którzy chcą przekonać się o niej na własnej skórze... na drodze stają im przestępcy. Czy Jajco i jego przyjaciele wyjdą z tego cało? Jak to się dla nich skończy? Zobaczcie sami.

Akcja dzieje się podczas jednej nocy - jest pełna zwrotów akcji co sprawia, że nie można się od niej oderwać. Przystępny język sprawia, że czyta się ją...

| 2016-04-11
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Głównymi bohaterami książki jest Jajco(Jacek), Pchełka, Pucek i Marta. Na początku nie wiadomo skąd, nagle pojawia się Jajco, który śledzi przestępców. Później po krótkiej wizycie w domu, bohaterowie znów idą do zamku i wtedy rozpoczyna się ich walka o życie. Jest to ciekawa, jednowątkowa powieść, która przez większość czasu przenosi nas do XIV wiecznego zamku. Naprawdę wciągająca, przeczytałem w dwie godzinki. Jedyne co mnie zraziło to słownictwo, które używają bohaterowie - Kurza twarz, pawiany niemyte, i wiele innych słów, które na celu miały zastąpieniem przekleństw i wyrażenie emocji bohaterów. Te sformułowania są używane tak często, że w pewien sposób stają się znakiem rozpoznawalnym tej książki. Książka lekka, przyjemnie się czyta, ale szczególnie nie podoba mi się to, że na początku rozdziału autor zdradza nam najważniejsze wydarzenia ( tego sposobu użył Zbigniew Nienacki w serii o Panu Samochodziku).

ksiazkadoplecaka.pl

Ania | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Książka jak dla młodzieży. Akcja toczy się w ciągu nocy ale jest adrenalina, walka o przetrwanie, zwroty akcji. Książka trzyma w napięciu. Pamiętam, że jak byłam dzieckiem to takie książki uwielbiałam.

Rydzek | 2013-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Fajne tajemnice, bardzo zdziwiła mnie wartka akcja(oczywiście na +).

Marcin | 2016-11-25

Mroczny Labirynt to książka reportera Krzysztofa Petka. Głównymi bohaterami książki jest Jajco(Jacek), Pchełka, Pucek i Marta. Na początku bez żadnego większego wyjaśnienia, pojawia się Jajco, który śledzi przestępców. Chowa się w prostokątnej wieży bramnej, widząc tylko zarys postaci i słysząc poszczególne słowa. Niestety osobnicy spostrzegają się, że są obserwowani. Jajco z trudem uchodzi z życiem i pokiereszowany wraca do przyjaciół. Następnie po krótkiej wizycie w domu, chłopak namawia resztę przyjaciół i znów kierują się w stronę zamku. Wtedy rozpoczyna się ich walka o życie. Dzieci przyłapują bandytów na gorącym uczynku, ale dają się zauważyć. Przestępcy zrobią wszystko, aby bohaterowie już nigdy nie byli w stanie o tym nikomu powiedzieć. Rozpoczyna się gorączkowa bitwa o przetrwanie, w której szanse dzieci są zdecydowanie mniejsze.

Powieść Krzysztofa Petka trzyma w napięciu, z racji tego, że zawiera ona tylko jeden wątek główny, a przez większość czasu tej stosunkowo...

Terpentulla | 2010-08-07

Każda książka Peteka jest dopracowana na maksa - wszystko sprawdzone, rzeczywiste i bez wątków niemożliwych do zrobienia w prawdziwym życiu. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej chwili. Wszystko dzieje się w Polsce bez kreślenia beznadziejności lub, wręcz przeciwnie, podkreślania niesamowitości kraju. Dzieje się tak po prostu i kropka. Dzieje się tak, jakby to mogło się zdarzyć na co dzień nam, lub naszym znajomym. Za ten realizm i napięcie ogromny plus !
Minus - beznadziejna okładka sugerująca książeczkę dla dzieci. Poprzednie były lepsze.

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało