Sekta

Cykl: CHERUB (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Divine Madness
klaudiabla2

Kiedy CHERUB odkrywa powiązania pomiędzy organizacją terrorystyczną Help Earth! a grupą bogatych fanatyków religijnych, nazywających się Wybrańcami, James Adams wyrusza do Australii, by wstąpić do sekty i odsłonić jej tajemnice. To najtrudniejsze zadanie, jakiego dotąd się podjął. Położona na odludziu siedziba sekty jest całkowicie odizolowana od świata, a wyrafinowane techniki manipulacyjne Wybrańców wystawiają na ciężką próbę jego odporność psychiczną. Tym razem przeciwnikami nie są zwykli terroryści - James musi stoczyć walkę o kontrolę nad własnym umysłem.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Genialna.

Kaskaderka016 | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Właśnie skończyłam czytać. Woooow - nic innego nie przychodzi mi na myśl. Robert Muchamore to prawdziwy geniusz! Sekta to na razie najlepsza część CHERUBA. Polecam serdecznie tą książkę wszystkim nastolatkom i nie tylko!

luna99 | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

Australijski wywiad odkrył powiązania organizacji terrorystycznej Help Earth! z sektą zwaną Wybrańcami. Przed Jamesem i Laurą Adams oraz Daną Smith trudne zadanie. Muszą przeniknąć w szeregi Wybrańców, nie poddając się praniu mózgu.

Jest to jedna z lepszych części "Cheruba". Fabuła jest bardzo interesująca, a bohaterowie mniej denerwujący, niż w poprzednich częściach. Jednak najbardziej spodobało mi się, jak zostało pokazane życie w sekcie. Autor opisał, jak łatwo ludzie ulegają manipulacji i dają się oszukać, często na duże pieniądze. Ukazał, że życie w takiej wspólnocie na dłuższą metę poważnie szkodzi zdrowiu i psychice. To tak ku przestrodze.

Ta część jest też grubsza od poprzednich. To mi się podoba.

| 2011-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

"Sekta" to piąty tom serii CHERUB.

Po trochę słabszej części czwartej autor znów powrócił do świetnej formy i sprezentował czytelnikom naprawdę fantastyczną lekturę. "Sekta" zawiera wszystko to, co najlepsze w CHERUBie - wciągająca fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji, pościgi, strzelanki, gry psychologiczne, spiski i wielki wybuch. A w samym środku tych wydarzeń znajdzie się jak zawsze roztrzepany i pakujący się w kłopoty James Adams i jego siostra. Całośc napisana jak zawsze łatwym i lekkim językiem, "bez cenzury". Wszystko to powoduje, że chce się czytać. I ani się obejrzymy, a cały dzień spędziliśmy na lekturze. Za to należą się autorowi wielkie brawa!

Wielbiciele serii na pewno nie zawiodą się czytając "Sektę", a tych którzy wsześniej nie słyszeli o CHERUBie zachęcam do przeczytania zarówno tego, jaki i wszystkich poprzednich tomów.
Polecam wszystkim, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości. Nieważne w jakim jesteście wieku, powrót do świata fikcji, zawsze odpręża...

fankaCheruba | 2011-10-07
Przeczytana: 07 października 2011

świetna seria książek :) Przygody Jamesa są nie zwykle wciągające :)

Anula17187 | 2012-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2012

Bardzo fajna. cała seria jest bardzo ciekawa i interesująca.

fazzy | 2010-12-03
Na półkach: Młodzieżowa, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2010
Sojtek | 2015-10-05

Pierwsza książka którą przeczytałem sam z siebie, nie poruszyła mną jakoś bardzo. Ot, do przeczytania w wolnej chwili z braku laku

| 2011-04-08

super

Karolinaa3 | 2012-08-30

To już 5 część interesujących przygód młodych agentów, która jak dla mnie jest jedną z ciekawszych! Walka z sektą, problemy z łącznością i najtrudniejsza misja w jakiej dotychczas brali udział nasi bohaterowie. Zaskakujące zakończenie, jeden nowy agent i wyższa ranga dla Laury! Naprawdę w tej części poznajemy dużo ludzi, dzieje się dużo ciekawych przygód. Jest to najlepsza część zaraz po "Rekrucie". Musicie ją przeczytać zwłaszcza jeżeli czytaliście poprzednie części. Nie czytaliście poprzednich części? Musicie to szybko nadrobić i pobiegnąć po nie do biblioteki, naprawdę warto!