Sekta

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Cykl: CHERUB (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Divine Madness

Kiedy CHERUB odkrywa powiązania pomiędzy organizacją terrorystyczną Help Earth! a grupą bogatych fanatyków religijnych, nazywających się Wybrańcami, James Adams wyrusza do Australii, by wstąpić do sekty i odsłonić jej tajemnice. To najtrudniejsze zadanie, jakiego dotąd się podjął. Położona na odludziu siedziba sekty jest całkowicie odizolowana od świata, a wyrafinowane techniki manipulacyjne Wybrańców wystawiają na ciężką próbę jego odporność psychiczną. Tym razem przeciwnikami nie są zwykli terroryści - James musi stoczyć walkę o kontrolę nad własnym umysłem.

dra | 2017-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 27 maja 2017

James i Laura wysłani są do Australii i współpracując z ASIS szukają dowodów na współpracę Sekty Wybrańców z organizacją terrorystyczną Help Earth!.
To bardzo trudne zadanie dla dzieci, które muszą przede wszystkim stawić czoło technikom manipulacyjnym, które są niezwykle wyrafinowane, wręcz niewyczuwalne, przez co bardzo niebezpieczne.
Ale ale przecież James nie z takimi problemami się mierzył.
Fajna lekka lektura nie tylko dla młodzieży.

basia888 | 2017-04-18
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Kolejna ciekawa przygoda cherubinów. Nie mogłam się oderwać i skończyłam w dwa dni. W tej części na prawdę robi się gorąco. Fajnie, że nie tylko James święci triumfy przez to jest bardziej interesujaco. Przygody, walka psychologiczna i cielesna, nieznośny ale sympatyczny młodzieniec, który odegra kluczową rolę w książce a ty siedzisz z boku i wszystko śledzisz z boku prawie jakbyś tam był.

Tial_Acana | 2016-10-31

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

CHERUB, tak, wciąż tu jesteśmy. I wciąż seria jest zachwycająca!
Kolejna książka pełna akcji i zapartego tchu czytelnika.

Szacunek dla autora, za tak gładkie prowadzenie akcji i niezmęczenie tytułu! Każda książka łączy się z resztą, a jednak zawsze jest o zupełnie innych problemach i misjach, poezja!

Ta część porusza fanatyzm religijny, bohaterowie genialnie skonstruowani, jeszcze raz szacunek.

jeziers | 2015-11-30
Przeczytana: 2013 rok

Tę książkę szczególnie zapamiętałem - chyba najlepsza z serii. Polecam!

Sojtek | 2015-10-05

Pierwsza książka którą przeczytałem sam z siebie, nie poruszyła mną jakoś bardzo. Ot, do przeczytania w wolnej chwili z braku laku

Pinia | 2015-06-24

Myślę, że to jedna z najlepszych w serii CHERUB.

Łukasz Łabuda | 2014-12-30

I mamy kolejny powód by tępić wszelkie odmiany fanatyzmu. To przerażające co dzieje się na tym świecie. Na szczęście Wybrańcy istnieją tylko w tej książce.

Kinga07130 | 2014-10-25
Przeczytana: 24 października 2014

Póki co najlepsza część serii CHERUB. Dzieje się tam tak dużo, że czyta się jednym tchem, bo nie ma możliwości, żebyś wytrzymał więcej niż kilka sekund bez tej lektury.
Zabrałam się już do kolejnej części, mam nadzieję, że i ta będzie świetna c:

Demetria99 | 2014-10-11

Pierwsze trzy tomy przeczytałam jeszcze w podstawówce. W gimnazjum wzięłam się za Sektę, już sama nie wiem, który to tom.
W każdym razie, zmieniłam się i niestety zmienił się także mój gust książkowy. Powieść mimo wartkiej akcji i ciekawej historii nie zachwyciła mnie, co więcej postanowiłam nie brać się za kolejne części.