Sekta

Okładka książki Sekta Robert Muchamore
Okładka książki Sekta
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
CHERUB (tom 5)
Divine Madness
Egmont Polska
2008-01-01
2008-01-01
Bartłomiej Ulatowski
Robert Muchamore Cherub thriller literatura szpiegowska sensacja kryminał literatura dziecięca i młodzieżowa

Bardziej takie 9.5/10. Zabrakło mi takiego 'wow', jednak nadal podziwiam wyobraźnie i samego autora, za to, jak precyzyjnie stworzył ten świat, z jaką dokładnością opisuje i planuje każdą misję, czy ruch bohatera. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie postać Rat'a i wątek manipulacji. Do tego "wytworzenie osobnej religii i poniekąd ewangelii" poprzez sektę i jej wyznawanie również bardzo zaskakuje!

Plusy:
- więcej Dany
- postać Rata

Minusy:
- Zakochanie Laury w Racie
- Wyróżnienie Laury czarną koszulką
- zatracanie charakteru Dany

Generalnie ksiąźka mnie zawiodła i niesprostała w pełni moim oczekiwaniom:(

Plusy:
- więcej Dany
- postać Rata

Minusy:
- Zakochanie Laury w Racie
- Wyróżnienie Laury czarną koszulką
- zatracanie charakteru Dany

Generalnie ksiąźka mnie zawiodła i niesprostała w pełni moim oczekiwaniom:(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiedy CHERUB odkrywa powiązania pomiędzy organizacją terrorystyczną Help Earth! a grupą bogatych fanatyków religijnych, nazywających się Wybrańcami, James Adams wyrusza do Australii, by wstąpić do sekty i odsłonić jej tajemnice. To najtrudniejsze zadanie, jakiego dotąd się podjął. Położona na odludziu siedziba sekty jest całkowicie odizolowana od świata, a wyrafinowane techniki manipulacyjne Wybrańców wystawiają na ciężką próbę jego odporność psychiczną. Tym razem przeciwnikami nie są zwykli terroryści - James musi stoczyć walkę o kontrolę nad własnym umysłem.

Sekta trzyma poziom serii, jednak na razie jest to moja najmniej ulubiona część.

Jak sam tytuł wskazuje troje Cherubinów trafia do sekty - Wybrańców. Muszą przeciwstawić się wszystkim techniką manipulacji, a przy tym nie dać się zdemaskować.

James i Laura wysłani są do Australii i współpracując z ASIS szukają dowodów na współpracę Sekty Wybrańców z organizacją terrorystyczną Help Earth!.
To bardzo trudne zadanie dla dzieci, które muszą przede wszystkim stawić czoło technikom manipulacyjnym, które są niezwykle wyrafinowane, wręcz niewyczuwalne, przez co bardzo niebezpieczne.
Ale ale przecież James nie z takimi problemami się mierzył.
Fajna lekka lektura nie tylko dla młodzieży.

Ale ale przecież James nie z takimi...

Kolejna ciekawa przygoda cherubinów. Nie mogłam się oderwać i skończyłam w dwa dni. W tej części na prawdę robi się gorąco. Fajnie, że nie tylko James święci triumfy przez to jest bardziej interesujaco. Przygody, walka psychologiczna i cielesna, nieznośny ale sympatyczny młodzieniec, który odegra kluczową rolę w książce a ty siedzisz z boku i wszystko śledzisz z boku prawie jakbyś tam był.

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Na półkach: , , , , , ,

CHERUB, tak, wciąż tu jesteśmy. I wciąż seria jest zachwycająca!
Kolejna książka pełna akcji i zapartego tchu czytelnika.

Szacunek dla autora, za tak gładkie prowadzenie akcji i niezmęczenie tytułu! Każda książka łączy się z resztą, a jednak zawsze jest o zupełnie innych problemach i misjach, poezja!

Ta część porusza fanatyzm religijny, bohaterowie genialnie skonstruowani, jeszcze raz szacunek.

CHERUB, tak, wciąż tu jesteśmy. I wciąż seria jest zachwycająca!
Kolejna książka pełna akcji i zapartego tchu czytelnika.

Ta część porusza fanatyzm religijny, bohaterowie genialnie...

Tę książkę szczególnie zapamiętałem - chyba najlepsza z serii. Polecam!

Tę książkę szczególnie zapamiętałem - chyba najlepsza z serii. Polecam!

Pierwsza książka którą przeczytałem sam z siebie, nie poruszyła mną jakoś bardzo. Ot, do przeczytania w wolnej chwili z braku laku

• Młodzieżowe
  • CHERUB