Midnight
978-83-7278-288-5
eris

Violet żyła w świecie wróżek, które wymyślił ukochany przez nią autor książek, Casper Dream. Zabawom dziewczynki często towarzyszył starszy brat Will, który był jej najlepszym przyjacielem i najgorszym wrogiem. Kiedy Will przypadkiem poznał szokujący sekret dotyczący własnej przeszłości, zaczął się oddalać. Czy pojawienie się w szkole Jasmine spowoduje zmianę życia Violet na lepsze? Czy...

Czy pojawienie się w szkole Jasmine spowoduje zmianę życia Violet na lepsze? Czy najlepsza przyjaciółka pomoże przerwać milczenie i niechęć Willa? Magiczna powieść dla nastolatek o rodzinie, o przyjaźni i o tym, że warto marzyć i wypowiadać życzenia.

Aria | 2014-01-07

Książka bardzo mi się podobała. Po pierwsze: lekko się ją czyta, prawie zawsze coś się dzieje. Po prostu to coś dla mnie. Spodobała mi się główna bohaterka, która nie była idealna, miała swój charakter, podobał mi się Will, buntownik, i podobała mi się Jasmine, która była "idealna" dla Violet, ale uroda to nie wszystko. Co więcej? Moje klimaty.

Justilla | 2011-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2011, Zagraniczna
Przeczytana: 14 maja 2011

"Północ" to krótka "magiczna" książeczka. Jej bohaterką jest Violet, która ma 13 lat, ale kocha wróżki. Uwielbia książki Caspera Dreama, który pisze książki o tych stworzeniach i ma w domu wszystkie jego dzieła. Pokój Violet jest pełen własnoręcznie robionych wróżek. Jej najlepszym przyjacielem jest o dwa lata starszy brat, Will. Niestety, Will jest również jej największym wrogiem. Dziewczynka jednocześnie kocha go i nienawidzi. Gdy ten, pod wpływem odkrytej tajemnicy na temat własnej osoby, zaczyna się od niej oddalać, Violet i tak usilnie próbuje go na powrót odzyskać.

"Północ" to książka dość dziwna. Z początku wydaje się, że książka jest o magii, jednak tak nie jest. Później wydaje się, że Will jest zupełnie okrutny, a w następnej pomaga i opiekuje się siostrą. Chłopak jest zupełnie nieprzewidywalny. Autorka ukazuje siostrę zdominowaną przez brata, jej matkę zdominowaną przez ojca, a jednocześnie pokazuje miłość, która między nimi istnieje, jak się wzajemnie...

Aga | 2013-03-29

Książka o Violet kochającej CD (Caspera Dreama)autora wielu książek o wróżkach, które Violet kocha. Vi ma starszego brata Willa, który ją "torturuje". Szybko się czyta. Polecam:D

Sasia_ | 2012-07-30
Przeczytana: 03 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ta jest fascynująca. Najwięcej dzieje się pod koniec. Jest bardzo uczuciowa i lekko się ją czyta. Ciekawa jest histora Willa, który na końcu się dowiaduje, że nie jest prawdziwym bratem Violet. Zdecydowanie było warto ją przeczytać i może nawet kupić.

Hannya | 2014-12-08

Tym co najbardziej wpadło mi w pamięć jest to, co Will mówił o jego krwi.

oliw0208 | 2014-07-13
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Myślałam, że ta książka będzie trochę denna i nudna, więc kiedy wypożyczyłam książki z biblioteki cały czas ją odkładałam, aż ... przyszedł czas i na nią... Bardzo pomyliłam się co do treści tej książki, bardzo mi się podobała i przeczytałam ją bez problemu w jeden dzień i jeszcze czasu zostało... Genialna książka - gorąco polecam!!!!

patimaka | 2012-06-09
Przeczytana: 18 marca 2012
Variable | 2011-05-03
Przeczytana: 2010 rok
Kamila | 2011-09-11

Dobrze znane są nam przypadki, gdy ludzie, głównie dzieci, uciekają przed problemami w swój wyimaginowany świat. Pełen jest on wymyślonych postaci czy stworzeń, które są powiernikami naszych smutków i trosk. Violet jest jedną z tych osób, która ucieka w świat wróżek, stworzonych przez ukochanego przez nią autora, Caspera Dreama. Dziewczynka w swoim pokoju ma mnóstwo książek z wizerunkami różnych wróżek, a pod sufitem jej pokoju wiszą na elastycznych gumkach, stworzone przez nią samą, materiałowe podobizny jej ulubionych, magicznych stworzeń. Dzięki nim ucieka od ojca tyrana i zbliża się do swojego brata Willa, który jest jej najlepszym przyjacielem i największym wrogiem na świecie.

Jej przyjaźń mogłaby trwać dłużej, gdyby nie potworna rodzinna tajemnica, która ujrzała światło dzienne – Will nie był jej bratem. Wtedy chłopak oddala się nie tylko od rodziców, ale od siostry, często strasząc ją i wciągając w dziwne gry. Violet jest załamana wszystkim, co się dzieje wokół niej,...

Podobna opinia co do "Pocałunku". Książka jest niezwykle uczuciowa i nie tylko dzieje się w realnym świecie, przenosi też nas do świata wróżek głównie przez ilustracje. Jedna z moich ulubionych tej autorki.