Dizzy

Wydawnictwo: Świat Książki

Szalone wakacje dwunastolatki w towarzystwie mamy hipiski. W dzień dwunastych urodzin Dizzy jej dotychczas spokojne życie staje na głowie! Po wielu latach nieoczekiwanie pojawia się mama i zabiera ją na szalone wakacje. Długa włóczęga z mamą, zwaną Burzą, i jej hipisowskimi przyjaciółmi obfituje w niezwykłe przygody.

Reading_is_sexyy | 2011-06-27

Mam 14 lat. chociaż książka wydaje mi się za dziecinna, to jednak nie mogę dać jej niższej oceny, bo ta książka na nią nie zasługuje... Dla młodszego czytelnika 11-12 lat, to będzie naprawdę fascynująca lektura.
;)

Eila | 2015-07-22
Przeczytana: 2010 rok

,,Dizzy'' to cudowna, ale trudna i smutna książka.
Dwunastoletnia Dizzy od lat marzyła o spotkaniu z mamą, której tak naprawdę nie znała. Prezenty, które mama co roku wysyła jej na urodziny dziewczynka zawsze przechowuje w bezpiecznym miejscu. Kocha ojca i lubi z nim spędzać czas, jednak świat mamy wydaje się taki fascynujący,intrygujący i zupełnie odmienny od jej dotychczasowego życia- kartki z różnych zakątków świata,tajemnice, ale przede wszystkim poczucie wolności i niezależności. Chyba nikt podczas czytania nie zdziwił się kiedy dziewczynka postanawia wyjechać z Burzą( tak nazwała się jej matka) na jeden z hipisowskich festiwali.
Tylko, że...
Burza, która po spotkaniu w mieszkaniu wydawała się fajna i młodzieżowa, okazuje się zupełnie inna niż Dizzy sądziła.

Istnieje powiedzenie ,,nie oceniaj książki po okładce". Ja to zrobiłam i teraz żałuję. Kiedy ją dostałam, stwierdziłam, że to książka dla małych dzieci. Wcale tak nie jest. To książka trudna, o tęsknocie, o potrzebie posiadania mamy, o rozczarowaniach i o miłości. Bardzo nie lubiłam Burzy, która zabrała Dizzy ze sobą obiecując jej cudowne życie i odnowienie relacji. Później okazało się, że Burza nie traktuje jej jak córkę a jak koleżankę. Wolała spędzać czas ze swoim aroganckim chłopakiem. Mam wyrzuty, że przeczytałam ją tak późno. Pani Cathy Cassidy odwaliła kawał dobrej roboty i można jej za tą książkę podziękować. <3

Natalia M | 2011-11-12
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo fajna powieść. Ta książka Cathy jest drugą (zaraz po "Morskich Zaklęciach") która najbardziej mi się podobała. Może z okładek te książki wydawają się dziecinne, ale w gruncie rzeczy nie do końca takie są. Szybciutko się je czyta, bo mają po ok. 200 stronic. Polecam. ;]

Inka | 2011-03-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moja ulubiona książka z okresu, gdy chodziłam do podstawówki. Polecam!

Askorpis | 2015-02-28

Szalona i ciekawa powieść. Bardzo ciepła. Polecam!

Fragiles | 2010-07-14
Przeczytana: 30 grudnia 2007

Tą książkę dostałam na święta kilka lat temu. Zainteresowała mnie jej treść. Wciągnęła mnie wręcz od pierwszej strony. Pisana łatwym do zrozumienia językiem. Była to pierwsza książka od czasu "Karolci" i "Plastusia" która zapoczątkowała to że zaczęłam doceniać książki i zaczęłam czytać na poważnie ;)
Składam jej hołd czytając ja każdego lata, zwykle na początku wakacji. Pomimo tego że znam jej treść na pamięć ,za każdym razem gdy ja czytam odnoszę takie same wrażenie jak za pierwszym. I to jest własnie magiczne w czytaniu ;)

Yuuki | 2011-12-16
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Bardzo fajna książka. Na początku byłam zdziwiona, co jakaś książka o hipisach??? Ale okazała się wspaniałą lekturą polecam!!!

Iwona | 2012-06-25
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Świetna książka tylko niestety strasznie krótka. Przeczytałam ją w około 2 godziny, ale jest warta przeczytania. :)

Monia555 | 2011-06-23
Przeczytana: 2006 rok

Z tego co pamiętam to podobała mi się.