Córka wikingów t. 2 Znak

Wydawnictwo: Książnica
Sølvhammeren
83-7132-728-5
Sunniva

Dalsze losy Sygrydy i jej rodziny. Ziemiami norweskimi włada król Olaf Haraldsson, gorliwy krzewiciel chrześcijaństwa. Mimo zakazów wciąż żywe są dawne wierzenia i zwyczaje - nawet wśród tych, którzy przyjęli chrzest. Olaf za wszelką cenę stara się je wykorzenić, nie cofa się przed niczym.

Koronczarka | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Drugi tom tak samo dobry jak pierwszy. Przypomina mi nieco moją najukochańszą książkę "Bolesława Chrobrego" Antoniego Gołubiewa w tym sensie, że również pokazuje, jak trudną drogę musi przejść nowa idea, by trafić do ludzkich serc. Król norweski Olaf siłą wprowadza chrześcijaństwo w swoim kraju. Każe wierzyć w miłosiernego Boga tym, którzy właśnie przez niego stracili bliskich, zostali okaleczeni, wygnani ze swoich siedzib. Tytułowa bohaterka straciła umiłowanego męża i synów. A jednak Bóg znajduje dojście do jej serca. Dla człowieka głęboko wierzącego, "Córka wikingów" będzie na pewno cenną lekturą, ale równie cenną może być dla każdego miłośnika historii, który pewno nie raz zadaje sobie pytanie o to, jak to się stało, że chrześcijański Bóg, który przyszedł niszcząc to, co stanowiło istotę życia ludzi do chrztu przymuszonych, jednak w ich sercach zagościł na tak długo.

Rara_Avis | 2015-11-29

Ten tomik kosztował mnie dużo łez...opłakiwałam razem z Sygrydą ...Olvego i jej synów.Dużo w niej mądrości takiej prostej ludzkiej jak i tych głębszych...przekonuje mnie to do przeczytania kolejnego tomu.Czasem za późno dostrzegamy że to za czym dążymy...nie jest tym czego potrzebuje nasza dusza...po przeczytaniu zrozumiecie co miałam na myśli.Polecam :)

Kassandra | 2014-02-23
Przeczytana: 17 lutego 2014

thea | 2011-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Podobnie jak poprzednia część przeczytana w mgnieniu oka :) polecam

Łebski | 2017-02-09
Vinga | 2016-11-20