Przepis na miłość

Okładka książki Przepis na miłość Kate Emburg
Okładka książki Przepis na miłość
Kate Emburg Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Da Capo
1996-01-01
1996-01-01
miłość

Nie spodobała mi się ta książka, ponieważ było w niej mnóstwo błędów ortograficznych(np. przymiotniki z nie pisane oddzielnie 🙄).Sama fabuła była bardzo banalna i do przewidzenia.Nie polecam tej książki,ponieważ bardzo nudzi w trakcie czytania i nie wnosi nic do życia.Sama lubię czasami przeczytać jakiś romans dla odmóżdżenia ale to była po prostu strata czasu😒.

Podobała mi się ta książka. Sport, miłość i gotowanie! ;)

Podobała mi się ta książka. Sport, miłość i gotowanie! ;)

Przeczytane wieki temu... Niezbyt ambitne, ale bardzo sympatyczne :)

Przeczytane wieki temu... Niezbyt ambitne, ale bardzo sympatyczne :)

Lubię czasami sobie przeczytac te młodzieżówki, ale chyba przestanę. Miałam się zrelaksowac a coraz bardziej się wkurzałam. Tai główna bohaterka przypomina moją kuzynkę tak samo siano w głowie a jak zobaczy chłopaka na horyzoncie już na miejscu nie usiedzi. Typowy tekst "O nie chyba zaraz mnie pocałuje. O nie właśnie to robi" Bleeeeeeeeee co najwyżej może robic się niedobrze.

Wcześniej czytałam wiele książek z tej serii i minęło sporo czasu aż sięgnęłam po kolejną- Przepis na miłość. Nie wiem, czy moje wymagania wzrosły, czy zrobiłam się wybredna, a może jest tak jak uważam i to po prostu banalna, powierzchowna historyjka, o dziewczynie która z dnia na dzień nauczyła się wspaniale gotować (tak wspaniale, że pokonała osoby z pasją, robiące to od lat) i zarozumiałym, egoistycznym i kompletnie bez charakteru chłopaku, w którym zakochuje się i tworzy piękną, szczęśliwą i w ogóle kolorową parę w ciągu tygodnia.
To właśnie postać Nate'a sprawiła, że oceniam tę książkę tak nisko. Nie odznaczył się niczym, zupełnie mi się nie spodobał i gdyby to była gruba książka, z pewnością odłożyłabym ją.
Z każdej, nawet najgorszej ksiązki staram się wyciągać wnioski, czasem dotyczą one jakiejś rady na przyszłość, ale tym razem utwierdziłam się w przekonaniu, że nie można napisać dobrej książki o prawdziwej miłości na 126 stron. Po prostu się nie da i już. Te kiedyś znienawidzone i nudne opisy teraz doceniam, bo to one nadają każdej historii niepowtarzalny klimat, którego tutaj zabrakło.

Jak dziś pamiętam popularność tej serii książek „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty”. Wciąż pamiętam 2 tytuły i ich fabułę, zdaje się moje ulubione ów czasów - „Miłość na falach eteru” i „Przepis na miłość”. A czytałam daaaawno :) W „tamtych czasach” lubiłam się zatopić w takich młodzieżowych romansach. Z wiekiem odkrywa się jednak banalność i tuzinkowość owej twórczości.

Uwielbiałam książki z tej serii - z tą również nie było inaczej!

Uwielbiałam książki z tej serii - z tą również nie było inaczej!

fajna .

fajna .

Książka typowa dla tej serii : opowiada historię dziewczyny , w której życiu pojawia się jakiś przystojny chłopak i zakochują się w sobie. "Przepis na miłość" jednak spodobał mi się szczególnie. Bohaterka zmaga się z własnymi słabościami (nigdy nie lubiła gotować, a teraz bierze udział w konkursie kulinarnym, o chce oczarować Nate'a - chłopaka , w którym się zakochuje). Jak każda książka z tej serii dobrze się kończy i może to właśnie lubią w niej nastolatki ;)

Super, jak każda z tej serii;)

Super, jak każda z tej serii;)

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo
  • Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Przepis na miłość