Dziedzictwo Nightingale'ów

Tłumaczenie: Iwona Chamska
Wydawnictwo: BIS
The Nightingale Legacy
dona

Karolina po śmierci rodziców pozostaje pod opieką dalekiego krewnego. Z utęsknieniem czeka na dzień swoich dziewiętnastych urodzin kiedy będzie mogła sama zadecydować o własnym losie i dysponować majątkiem. Jej opiekun ma jednak wobec niej inne plany. Karolina decyduje się na ucieczkę. Do czego doprowadzi ten śmiały krok?

MysiaG | 2017-08-14
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Drugi romans historyczny autorstwa pani Coulter, który miałam okazję przeczytać (jednocześnie druga część trylogii Dziedzictwo).
Romans romansem, ale w książce dzieje się dużo przeróżnych rzeczy, więc wątek miłosny nie jest mocno eksponowany. Główną bohaterkę prześladuje jej opiekun prawny, czyhający na majątek dziewczyny. Ratująca się ucieczką panna wpada w wir przygód i niebezpiecznych zdarzeń - seria niewyjaśnionych morderstw, poszukiwania legendarnego skarbu... Do akcji włącza się cały szereg bardzo różnych postaci, czasem przyjaznych, a czasem wrednych lub ekscentrycznych. Nie jest tu wyjątkiem pociągający lecz nieco tajemniczy i mroczny arystokrata, obciążony przykrą historią rodzinną, pełną uprzedzeń i przekazywaną z ojca na syna.
Książka ma własny charakter, dość odmienny w porównaniu do romansów innych autorek. No i nie wieje nudą.

Anastazja | 2011-04-04

To druga część trylogii "DZIEDZICTWO" która najbardziej przypadła mi do gustu. Gra słów między bohaterami ciekawa:) Książka jest zabawna, czasami zaskakująca. Kto lubi nie do końca "mrocznych" bohaterów - polecam:)

slodkie_usta | 2017-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2017