Alhar, syn Anhara. Powieść antymagiczna 2

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Druga część powieści Anhar&”,, o władcy królestwa magii, który poznaje cały fałsz oraz zło magicznych praktyk i dlatego świadomie je porzuca. W kolejnej części powieści poznajemy rodzinę Anhara: jego żonę Teresę i trójkę dzieci. Akcja koncentruje się zwłaszcza na osobie najstarszego syna Anhara i Teresy, księcia Alhara, który opuszcza potajemnie rodzinny pałac i przez swoje konszachty z m

blackbird | 2015-04-07

Wiele osób może widzieć tę samą rzecz inaczej, jak to było kiedyś z tą sukienką w telewizyjnych „Wiadomościach”: niektórzy mówili, że jest złoto-biała, a inni, tacy jak ja, że jest niebiesko-czarna. Czy coś w tym rodzaju. Tak samo tam, gdzie rodzice widzą narkotyki, tabletki gwałtu i inne okropności, młodzież twierdzi, że to sympatyczna dyskoteka pełna przystojniaków. I tak jest chyba ze wszystkim, nawet z moimi recenzjami – tam gdzie jakaś inna blogerka widzi pozycję na maksymalną oceną, ja widzę coś ledwo na pół punktu, a nawet gorzej. Wszystko zależy od kąta padania światła, doświadczeń, poglądów, zmysłu artystycznego. Gorzej robi się, kiedy ktoś próbuje narzucić nam swoje poglądy. No dobrze, to robią nam rodzice od naszych najmłodszych lat, ale to chyba normalne, że chcą nas wychować jak najlepiej. Później są jeszcze obcy nauczyciele, którzy próbują przekonać ludzi o wielu różnych...

Alicja | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 08 lipca 2012

Jak dla mnie ciekawsza niż wcześniejsza część, choć można by powiedzieć, że bardziej przewidywalna. Dalej piękny język, ciekawe postacie i TO COŚ, czego szuka każdy człowiek. Coś, co jest czymś więcej niż ludzkie słabości, przyzwyczajenia i pragnienia :)

neta | 2015-05-30
Przeczytana: 28 maja 2015

Nie dorównuje poprzedniczce, ale moje chłopaki wciąż wstrzymywali oddechy podczas jej czytania

Obywatel_Śliwka | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Jest to cześć niewątpliwie gorsza, przeczytałem ją tylko dlatego, że pierwszą część zrecenzowałem, to wypadałoby i zrecenzować kolejną, a nie będę pisał recenzji o książce, o której nie mam pojęcia. Poza tym na półeczce uzbierał się pokaźny stos i pognałem czym prędzej skończyć tę część.

Tym razem głównym bohaterem jest Alhar, syn głównego bohatera z poprzedniej części. młody książę, który odziedziczył włosy po matce i oczy po ojcu charakterem całkowicie od nich odbiega. Zaczyna go interesować Wiedza Tajemna. W bibliotece odnajduje stare księgi, których król nie zdążył spalić i młodzieniec, w przeciwieństwie do młodszej siostry, Klary i młodszego brata, Jana, pogrąża się w zakazach pismach. Anhar zaczyna coś podejrzewać, boi się tego, iż nie uświadamiając dzieci czym dokładnie jest zło w postaci magii popełnił błąd, lecz lekceważy to, bo jako król ma na głowie masę obowiązków. Gordoneo,...

Wasyl88 Waśko | 2015-06-23

Druga część na pewno gorsza od pierwszej jednakże stanowi konieczność aby przeczytać ponoć rewelacyjną trzecią część.
Styl również kuleje.

zukova | 2014-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Druga część niesamowitej trylogii, zupełna nieprzewidywalność i piękne, niekiedy dające do myślenia momenty. Książka godna polecenia.

wisniowyglan | 2011-03-03

Gorsza od pierwszej części, ale nadal ciekawa. :3

AgathaNami | 2013-04-08
Przeczytana: 19 maja 2013

Dla osób uzależnionych od magii.

Weronika | 2013-04-27

no cóż, zawsze czytam kolejne części książek które mi się spodobały, kolejna trafiona kontynuacja interesującej historii :)

Casey | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Pomysł bardzo dobry, styl pisania pozostawia wiele do życzenia.