Wielki myk, czyli Eros i Psyche w Warszawie

Wydawnictwo: Świat Książki
miłość, życie
Ania

Miłość w dobie komputerów. Burzliwa historia uczuć dwojga ludzi boleśnie doświadczonych przez życie. Piękni, młodzi, inteligentni i zakochani w sobie do szaleństwa, a jednak trudno im znaleźć drogę do wspólnego szczęścia. Andrzej, programista komputerowy, to wytrawny gracz, ale czy przewidział wszystkie posunięcia w tej grze? Janka, pracownica banku, matka samotnie wychowująca dwoje dzieci,...

Piękni, młodzi, inteligentni i zakochani w sobie do szaleństwa, a jednak trudno im znaleźć drogę do wspólnego szczęścia. Andrzej, programista komputerowy, to wytrawny gracz, ale czy przewidział wszystkie posunięcia w tej grze? Janka, pracownica banku, matka samotnie wychowująca dwoje dzieci, wbrew woli wpada w matnię miłości. Czy jej niezłomne zasady i rozsądek mają szansę wygrać z wielkim uczuciem? Oboje stąpają po śliskiej krawędzi, co może doprowadzić ich do raju lub na dno piekła.

Szczęściara | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Klasycznie zaczynająca się historia, dwoje ludzi, od lat samotnych, spotykają się przypadkiem i tak zaczyna się znajomość.

Janka, główna bohaterka, początkowo przypadła mi do gustu. Ale potem, gdy zaczęła własne szczęście przedkładać nad zasady swojej wiary, zwątpiłam. Dodatkowo nie zachowuje się jak 37letnia kobieta, jeszcze młoda i zdrowa. Mam siostrę w tym wieku i nie zachowuje się, jak bohaterka książki. Autorka przedstawiła ją jak osobę, która w momencie rozwodu z mężem, postawiła tylko na dzieci, pomijając siebie i długo odpychała dobro, które mogło ją spotkać. I to asekuracyjne zachowanie. W porę zdała sobie sprawę z tego, że dłużej uciekać nie może i poddała się uczuciu.

Andrzej, sprawca zamieszania w życiu Janki, to człowiek bardzo pewny siebie, przy kasie, wykształcony, z kilkoma szemranymi interesami na koncie. Na początku znajomości z Janką brał pod uwagę tylko krótkotrwałą znajomość, ale z biegiem czasu i tym jak poznawał bohaterkę, dostrzegł w niej coś więcej....

oskarkxyz | 2013-06-26

Nie przeczytałem do końca, ale po 60 stronach po prostu mam dość. Z racji tego, że nie przeczytałem do końca, to nie wystawię oceny.

Beata | 2010-11-05
Przeczytana: 2010 rok

Gorąco polecam te książkę. Niesamowicie wciąga. Nie mozna się od niej oderwać.

majsterek8 | 2014-08-31

Odwieczna walka rozumu i serca Polecam!!!

irisa | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Świetna książka o miłości, przyjaźni i zdobywaniu kobiety. Ale dająca też do myślenia co jest w życiu ważniejsze czy życie zgodnie ze swoimi wartościami czy szczęście i brak samotności? I czy warto rezygnować, czy można, czy powinno się i kiedy? Gorąco polecam

Milena | 2016-03-18
bez_emocji | 2015-11-23