The Widowmaker Reborn
83-7255-359-9
Grimgor

Kontynuacja bestsellerowej powieści Mike'a Resnicka Egzekutor.
Pierwszy sklonowany Nighthawk był równie sprawny i bezwzględny jak oryginalny Egzekutor, brakowało mu jednak doświadczenia. Zapłacił za to życiem. Drugi klon dysponuje bagażem nie zawsze przyjemnych wspomnień, w działaniu zaś kieruje się tylko jedną zasadą: NIKOMU NIE UFAĆ! Czy dzięki temu zdoła wykonać straceńczą misję... i przeżyć?

Pablos | 2014-03-01

Pierwszy klon Jeffersona Nighthawka, zwanego Egzekutorem, posiadał naturalną zdolność “oryginału” do zadawania śmierci. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu szybko osiągnął szczyt w hierarchii, zajmując pozycję najbardziej skutecznego łowcy głów zarówno w Oligarchii, jak i na Wewnętrznej Granicy. A jednak zawiódł. Jego kreatorzy nie przewidzieli, że nie wystarczy wyszkolenie techniczne oraz talent, liczy się także psychika. A tu Jefferson Nighthawk był po prostu człowiekiem z długością życia wynoszącą dopiero dwa miesiące, gotowym na zadawanie śmierci i wychodzenie cało z licznych opresji, ale kompletnie nie przygotowany na rywalizację z innymi mężczyznami oraz… podjęcie pierwszych prób zrozumienia kobiet.

Dlatego też drugi klon Egzekutora został “poczęty” na innych zasadach. Tym razem powstał mężczyzna nieco przed czterdziestką, dla którego problemy z hormonami to przeszłość. Co więcej, dzięki nauce klon został wyposażony w pamięć i wspomnienia oryginalnego Jeffersona Nighthawka; także...

byłem_fprefectem | 2012-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Nazywam się Jefferson Nighthawk i jestem, a właściwie byłem Egzekutorem. Obecnie jestem mrożonką. Byłem choć większość do tej pory uważa, a tkwię w lodzie już jakieś sto lat, że najlepszym i niepokonanym. Czemu więc odmrażam sobie tyłek w hibernatorze, mimo tak pięknego CV. Z chorobą nie udało mi się wygrać, a lekarstwa jeszcze nie wynaleźli. Na szczęście dzięki niezłym zarobkom stać mnie było nie tylko na przejście na emeryturę przed 67-mym rokiem życia ale i na zamrożenie się i oczekiwanie, aż te powolne konowały wynajdą lek.

Jak to możliwe więc, że czytasz te słowa. Toż mówiłem, że nadal uchodzę za najlepszego. Przez cholerny kryzys i inflację okazało się, że trzeba mnie będzie wywalić z lodówki, bo nie stać mnie już na nią. Ale znalazł się chętny na moje usługi. Sklonowali mnie więc i to dwa razy. Klon numer jeden został zabity i choć wykonał zadanie, nie otrzymał wypłaty. Teraz ja, klon numer dwa mam kolejne zadanie, ale wypłata ma być z góry.

Co mam zrobić? Wiadomo, pokonać...

Sławomir | 2016-10-08
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 08 października 2016

Konkretna pozycja z gatunku przygodowego SF. Westernowy klimat przeniesiony w przyszłość. Literatura lekka i przyjemna ale nie bezdennie głupia. Rozrywka w czystej postaci. Fajne czasem dialogi podszyte szyderą, świat przyszłości ale bez epatowania gadżetami i zawiłych wyjaśnień. Naprawdę bawiłem się dobrze z tą książką.

Paweł Gryniewicz | 2012-12-28

Książka zdecydowanie trzyma poziom pierwszej chociaż nie powiela jej, a to ważne. Czyta się równie dobrze co "Egzekutora" i w dodatku otrzymujemy porządnego głównego bohatera, który nie jest emocjonalnym idiotą jak pierwszy klon :P
Na plus dodałbym jeszce więcej charakterystycznych postaci, co trochę równoważy brak szczegółowych opisów walk, które były w pierwszej części.
Jeśli podobała się komuś pierwszaq część, druga na bank go nie rozczaruje ;)

bartelec | 2016-05-10
Łukasz | 2016-03-31