Najwyższy lot

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7565-025-9
Łukasz Kuć

Zbiór opowiadań, rozgrywających się w czasie wojny 1920 roku. Autor opisuje tragiczne losy młodych żołnierzy walczących z bolszewikami. I właśnie ten zbiór opowiadań staje się pomnikiem nie tylko dla tych kilkunastu ukazanych tu postaci, ale dla nich wszystkich, dla tysięcy polskich rycerzy XX wieku poległych w walce z falą bolszewizmu.

Derufin | 2016-07-11
Przeczytana: 05 maja 2016

Nie jestem miłośnikiem opowiadań (zawsze chciałbym, żeby czytana historia trwałą i trwała...), ale to najlepsza forma dla tego, o czym traktuje ta książka - ładunek emocjonalny, jej podniosłość i temat w większej formie byłoby trudne do udźwignięcia. I tak czytałem tę zbiór długo, robiąc przerwy - niemal jak zbiór wierszy.
Ta książka to hołd złożony młodym Polakom, którzy bez wahania oddali życie za ojczyznę. Napisana podniosłym, ale wg mnie nie patetycznym stylem i to stylem pięknym, trzymającym poziom tego autora.
Dobrze jednak, że wydźwięk ostatniego opowiadania jest bardziej optymistyczny.

peccator | 2016-07-06
Przeczytana: 2010 rok