Elegy for Iris
83-7337-186-9
Agnieszka

John Bayley, wybitny krytyk literacki, był przez ponad czterdzieści lat mężem znanej pisarki Iris Murdoch. Z głębokim uczuciem odtwarza historię ich związku, pełną wzajemnej fascynacji, a zarazem tolerancji i szacunku dla indywidualności partnera, i opisuje w przejmujący sposób ostatnie lata Iris, dotkniętej chorobą Alzheimera, która nieuchronnie i ostatecznie odgrodziła ją od świata. Mimio...

Mimio to Bayley potrafił do samego końca odnajdować w ukochanej żonie przebłyski dawnej, wspaniałej i tajemniczej kobiety, która stała się miłością jego życia.

keys | 2013-05-03

Piękny opis miłości męża do chorej na alzheimera żony oparty na faktach.

Monika | 2013-05-08

Piękna historia miłości małżeńskiej - polecam także film na podstawie tej książki.

Timeless | 2014-07-12

Miałam kilka podejść do tej książki i każde kończyło się na 3-4 stronach. Za którymś razem udało mi się przeczytać prawie cały rozdział, ale na tym po przestałam. W końcu postanowiłam, że nie wymięknę i przez 3/4 książki przechodziłam tortury. Warto było. Ta końcowa 1/4 część sprawiła, że pokochałam tą opowieść. Nauczyłam się też, że nie warto oceniać książki, nie tyle po okładce, co po 99% treści. To zawsze musi być 100%, bo nigdy nie wiadomo, czy ten 1% nie zmieni naszej opinii o 180*.

Książka jest na pewno dla osób, które kochają wyzwania. Warto, polecam.

kalla | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 stycznia 2013

"Iris" została mi polecona. Recenzje tutaj też zbierała w większości pochlebne. Mi jednak bardzo ciężko się ją czytało, momentami mnie nudziła. Sądziłam, że będzie ciekawsza...

Elenaj | 2013-01-24

Niezwykła,piękna książka.O bezwarunkowej miłości i strasznej chorobie-która odbiera człowiekowi duszę.

Karolina | 2016-05-25
Przeczytana: 05 maja 2003