Okładka książki Mapa trzech mędrców

Mapa trzech mędrców

powieść,
typ
papier
amantedeilibri
6.96 (223 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie znikają, a przy życiu pozostaje tylko jeden świadek. W Watykanie wrze. Do śledztwa przystępuje detektyw w sutannie, monsignore Vigor Verona. Wspomaga go jego siostrzenica Rachel, porucznik karabinierów, zajmująca się odzyskiwaniem dzieł sztuki. Amerykański departament stanu wysyła na pomoc agentów elitarnej jednostki SIGMA. Wychodzi na jaw, że za tym i kolejnym zamachem stoi działająca od średniowiecza organizacja o nazwie Trybunał Smoka, która dąży do poznania tajemnej wiedzy ukrytej przed wiekami przez towarzystwo alchemików. Daje ona władzę nad światem. Trwa wyścig z czasem, tropem średniowiecznej tajemnicy i ukrytych zagadek – od Mediolanu, poprzez Bazylikę św. Piotra w Rzymie, zaginiony grobowiec Aleksandra Wielkiego, aż po dawną siedzibę papieży w Awinionie...

źródło opisu: [Albatros, 2006]

Polecamy

Opinie czytelników
Daniel | 2014-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Hmmm. Od czego zacząć. Sam nie wiem w jaki sposób wyrazić swoją opinię na temat tej książki. Zabrałem się za kolejną już pozycję Rollinsa z niemałą ochotą na przeżycie wielkiej przygody i co?.... Fakt przygoda jest i to nawet niemała i bardzo ciekawa jednakże jak dla mnie(chociaż nieskromnie powiem że nie uważam się za nedouczonego) opisy wszelakich proszków w stanie m mnie po prostu przerosły. Stanowczo za dużo w książce opisów zarówno reakcji fizycznych jak i wątków historycznych, czasami wręcz niezrozumiałych. Książkę czyta się przez to bardzo topornie, gdzie niekiedy akcja zapiera dech w piersi by następnie zwolnić na opisach do przysłowiowych "flaków w oleju". Momentami książka bardzo nużąca ale na szczęście tych momentów jest niewiele i warto przez nie przebrnąć. Chociaż czasami łapałem się na tym iż nie wiem o czym czytam.
Ogólnie według mnie pozycja dużo słabsza od poprzednich które czytałem tego autora.

Marta | 2012-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 grudnia 2012

To druga książka Rollinsa, którą udało mi się przeczytać w tym roku. I po raz drugi mam pewien problem. Albo to ja nie skupiłam się dostatecznie na fabule, albo to fabuła była słaba. Znowu nie wiem dokładnie, o czym była ta książka i znowu w pewnym sensie nie było zakończenia (zabrakło efekty "aha, to o to chodziło"). Rollinsowi brakuje sporo do Browna, ale czytało się to całkiem znośnie.

Brian | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki.
Z jednej strony cały czas coś się dzieje, akcja nawet na chwile nie zwalnia tempa i to można by uznać za plus tej opowieści, gdyby nie fakt że czasem odnosiłem wrażenie że tego wszystkiego jest zwyczajnie zbyt dużo. Bohaterowie nieustannie zmieniają teatr działań co sprawia że wszystko wydaje się jeszcze bardziej odrealnione a momentami nawet troche pogmatwane.
Minusem jest też to że autor wzorował się chyba zbytnio na powieściach Dana Browna. Być może było to nie zamierzone ale dla mnie pierwsza połowa to żywcem kopia "Aniołów i Demonów". Być może tylko ja tak to odebrałem ale dla mnie podobieństwo było aż zbyt rażące.
Zdecydowanym plusem była nota od autora. Chociaż może się wydawać że to niezbyt istotny szczegół, dla mnie jednak stanowiła dobre dopełnienie całej historii. Ponadto autor w fajny sposób zachęcił do dalszych poszukiwań podając źródła na których się wzorował pisząc książke.

luna99 | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Nabożeństwo w katedrze w Kolonii zamienia się w masakrę. Napastnicy zabijają wszystkich i zabierają relikwie - kości biblijnych mędrców. Jedyny pozostały przy życiu świadek twierdzi, że tych, których nie dosięgnęły kule zabił Najświętszy Sakrament. To budzi niepokój w Watykanie. Sprawą zajmują się członkowie Sigmy - elitarnej amerykańskiej jednostki oraz włoski ksiądz i jego siostrzenica.

"Mapa Trzech Mędrców" jest porównywana do "Kodu Da Vinci". Nie wiem, czy to prawda, ale książka jest bardzo wciągająca. Zagadki, tajemnicze bractwo, starożytne księgi, to wszystko nadaje książce niepowtarzalny klimat pełen niepokoju. Czasami można nie nadążyć za akcją, ale nie jest to duża wada.

Pomimo tego, że "Mapa Trzech Mędrców" jest dosyć gruba, to jest tak dobra, że czyta się ją w kilka dni.

Esti | 2013-05-24
Na półkach: James Rollins, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2008

Pierwsza książka tego pisarza jaka trafiła mi się do reki i spowodowała, że od razu chciałam czytać kolejne, które wyjdą spod jego pióra. Wartka akcja, lekkie pióro interesująca zagadka. Lubisz książki Dana Browna - to ta książka powinna również Ci się spodobać.

asia_26 | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Szybka akcja,wyraziści bohaterowie,międzynarodowy spisek,którego korzenie sięgają starożytności.Rollins nie zawiódł mnie i tym razem,książka wciąga,czyta się ją szybko!Polecam

Nole | 2013-05-07

Książka jest po prostu słaba, jakby autor na siłę próbował utworzyć intrygę przystawiając ją do znanego wzoru, a miejsce akcji lokując nad Morzem Śródziemnym w takich krajach jak Włochy czy Egipt. Walka o tajemniczą miksturę która da nam władzę nad światem. Dodatkowo na tyle książki ma nas zachęcić porównanie ów książki do Kodu Leonarda Da Vinci, do której jej daleko.

Emi | 2012-02-06

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z Rollinsem. Pierwsze i dzięki tej książce - nie ostatnie. Pierwszorzędny temat, akcja, wiele przeplatających się wątków. Polecam wszystkim, którzy lubią przygodę, tajemnicę i zaskakujące zakończenia :)

Anna | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Jest to już druga pozycja tego autora jaką czytam i jest rewelacyjna.
Wciągająca, trzeba zwracać uwagę na szczegóły pojawiające się w trakcie rozwoju sytuacji. Jak dla mnie lepsza nawet od Kodu Leonarda.

Nula | 2012-05-07
Przeczytana: 06 maja 2012

Niesamowicie wciągająca książka, nie mogłam się oderwać. Mieszanka historii, kryminału, ciekawostek oraz samego obłoczku tajemnicy, co sprawiło, iż na pewno sięgnę jeszcze po inne książki Rollinsa.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica