Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Mapa trzech mędrców

Mapa trzech mędrców

powieść,
typ
papier
amantedeilibri
6.91 (210 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie znikają, a przy życiu pozostaje tylko jeden świadek. W Watykanie wrze. Do śledztwa przystępuje detektyw w sutannie, monsignore Vigor Verona. Wspomaga go jego siostrzenica Rachel, porucznik karabinierów, zajmująca się odzyskiwaniem dzieł sztuki. Amerykański departament stanu wysyła na pomoc agentów elitarnej jednostki SIGMA. Wychodzi na jaw, że za tym i kolejnym zamachem stoi działająca od średniowiecza organizacja o nazwie Trybunał Smoka, która dąży do poznania tajemnej wiedzy ukrytej przed wiekami przez towarzystwo alchemików. Daje ona władzę nad światem. Trwa wyścig z czasem, tropem średniowiecznej tajemnicy i ukrytych zagadek – od Mediolanu, poprzez Bazylikę św. Piotra w Rzymie, zaginiony grobowiec Aleksandra Wielkiego, aż po dawną siedzibę papieży w Awinionie...

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
książek: 2014
Marta | 2012-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 grudnia 2012

To druga książka Rollinsa, którą udało mi się przeczytać w tym roku. I po raz drugi mam pewien problem. Albo to ja nie skupiłam się dostatecznie na fabule, albo to fabuła była słaba. Znowu nie wiem dokładnie, o czym była ta książka i znowu w pewnym sensie nie było zakończenia (zabrakło efekty "aha, to o to chodziło"). Rollinsowi brakuje sporo do Browna, ale czytało się to całkiem znośnie.

luna99 | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Nabożeństwo w katedrze w Kolonii zamienia się w masakrę. Napastnicy zabijają wszystkich i zabierają relikwie - kości biblijnych mędrców. Jedyny pozostały przy życiu świadek twierdzi, że tych, których nie dosięgnęły kule zabił Najświętszy Sakrament. To budzi niepokój w Watykanie. Sprawą zajmują się członkowie Sigmy - elitarnej amerykańskiej jednostki oraz włoski ksiądz i jego siostrzenica.

"Mapa Trzech Mędrców" jest porównywana do "Kodu Da Vinci". Nie wiem, czy to prawda, ale książka jest bardzo wciągająca. Zagadki, tajemnicze bractwo, starożytne księgi, to wszystko nadaje książce niepowtarzalny klimat pełen niepokoju. Czasami można nie nadążyć za akcją, ale nie jest to duża wada.

Pomimo tego, że "Mapa Trzech Mędrców" jest dosyć gruba, to jest tak dobra, że czyta się ją w kilka dni.

Brian | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki.
Z jednej strony cały czas coś się dzieje, akcja nawet na chwile nie zwalnia tempa i to można by uznać za plus tej opowieści, gdyby nie fakt że czasem odnosiłem wrażenie że tego wszystkiego jest zwyczajnie zbyt dużo. Bohaterowie nieustannie zmieniają teatr działań co sprawia że wszystko wydaje się jeszcze bardziej odrealnione a momentami nawet troche pogmatwane.
Minusem jest też to że autor wzorował się chyba zbytnio na powieściach Dana Browna. Być może było to nie zamierzone ale dla mnie pierwsza połowa to żywcem kopia "Aniołów i Demonów". Być może tylko ja tak to odebrałem ale dla mnie podobieństwo było aż zbyt rażące.
Zdecydowanym plusem była nota od autora. Chociaż może się wydawać że to niezbyt istotny szczegół, dla mnie jednak stanowiła dobre dopełnienie całej historii. Ponadto autor w fajny sposób zachęcił do dalszych poszukiwań podając źródła na których się wzorował pisząc książke.

Esti | 2013-05-24
Na półkach: James Rollins, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2008

Pierwsza książka tego pisarza jaka trafiła mi się do reki i spowodowała, że od razu chciałam czytać kolejne, które wyjdą spod jego pióra. Wartka akcja, lekkie pióro interesująca zagadka. Lubisz książki Dana Browna - to ta książka powinna również Ci się spodobać.

Nole | 2013-05-07

Książka jest po prostu słaba, jakby autor na siłę próbował utworzyć intrygę przystawiając ją do znanego wzoru, a miejsce akcji lokując nad Morzem Śródziemnym w takich krajach jak Włochy czy Egipt. Walka o tajemniczą miksturę która da nam władzę nad światem. Dodatkowo na tyle książki ma nas zachęcić porównanie ów książki do Kodu Leonarda Da Vinci, do której jej daleko.

Emi | 2012-02-06

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z Rollinsem. Pierwsze i dzięki tej książce - nie ostatnie. Pierwszorzędny temat, akcja, wiele przeplatających się wątków. Polecam wszystkim, którzy lubią przygodę, tajemnicę i zaskakujące zakończenia :)

Nula | 2012-05-07
Przeczytana: 06 maja 2012

Niesamowicie wciągająca książka, nie mogłam się oderwać. Mieszanka historii, kryminału, ciekawostek oraz samego obłoczku tajemnicy, co sprawiło, iż na pewno sięgnę jeszcze po inne książki Rollinsa.

Lady_B | 2010-07-27

Akcja nawet wciąga, ale wielokrotnie jej zwroty są moim zdaniem tak nieprzemyślane, że aż denerwujące. Bardzo ciekawe jest jednak tło wydarzeń, tajemnica i nutka historii.

Katarzyna | 2013-05-04
Na półkach: Nieskończone, Przeczytane

Niestety... nie pochłonęła mnie. Nie jestem w stanie jej dokończyć. Być może to nie czas dla mnie na tego typu książki. Ale nie zarzekam się, że jeszcze do niej wrócę.

Kamila | 2013-02-20

Moim skromnym zdaniem bardzo interesująca książka. Przejmująca z dużą ilością zwrotów akcji.Bardzo szybko sie czyta. Warta przeczytania ;)

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku