Tatuaż

Okładka książki Tatuaż Susanna Moore
Okładka książki Tatuaż
Susanna Moore Wydawnictwo: Zysk i S-ka Ekranizacje: Tatuaż (2003) kryminał, sensacja, thriller
In the cut
Dariusz Wojtczak
Ekranizacje:
Tatuaż (2003)
powieść grozy

Nudna, 4* tylko za zakończenie...

Nudna, 4* tylko za zakończenie...

Frannie jest rozwódką,wykłada językoznawstwo na uczelni i zbiera materiały do swojej książki.Pewnego wieczoru w barze podgląda tajemniczego mężczyznę uprawiającego seks oralny z rudowłosą kobietą,która następnego dnia zostaje znaleziona martwa.Od tego momentu Frannie popada w zaklęty krąg niewyjaśnionych zdarzeń:nawiązuje mroczny,ognisty i pełen namiętności romans z prowadzącym sprawę morderstwa detektywem Malloyem,a także zacieśnia stosunki ze swoim uczniem Corneliusem.Kiedy jednak jej przyjaciółka zostaje znaleziona martwa,a ktoś czyha na bezpieczeństwo Frannie,kobieta zaczyna się obawiać o swoje życie.Niespodziewanie dla kobiety zabójcą okazuje się ktoś inny,a nie podejrzewany przez nią detektyw Malloy...
Książka napisana w dość pokrętny,momentami chaotyczny sposób.Ciężko zrozumieć sens,akcja toczy się szybko,napięcie trzyma przez cały czas,ale kulminacja następuje w ostatnich stronach książki.Całość okraszona kilkoma dość mocnymi scenami seksu,ale najbardziej zaskakujący i nie ukrywam denerwujący jest koniec.A raczej brak końca,bo każdy może sobie dopowiedzieć ciąg dalszy.Książka nie porywa jako fascynujący kryminał,ale mimo wszystko polecam przeczytać.

Książkę czytałam jak była nowością, znalazłam ją na stoliku z nowościami w bibliotece. Przez dłuższy czas próbowałam sobie przypomnieć jaki był jej tytuł. Nie dawało mi to spokoju. Pamiętałam tylko, że czytałam szokującą książkę, gdzie morderca zostawiał sobie na pamiątkę wycięte sutki kobiet... Chciałam sprawdzić czy dziś również książka ta mnie zaszokuje ...
Nie pamiętałam, że tam było aż tyle seksu! Nie wiem czemu wtedy ta książka zrobiła na mnie takie wrażenie - pewnie przez brutalność zakończenia. W mojej pamięci umieranie głównej bohaterki wydawało się takie niezwykłe, jakoby konająca dziewczyna widziała siebie z góry - jednak pamięć zniekształca rzeczywistość! Tak naprawdę Frannie tylko myślała o sobie w trzeciej osobie. Dziś po przeczytaniu tej książki ponownie - nie jestem już taka zachwycona. Książka jest słaba jeśli chodzi o styl. Niektóre fragmenty pomijałam. Dialogi czasem wydawały się wyrwane z kontekstu, jakby w połowie rozmowy uczestnicy zapominali o czym rozmawiali i każdy mówi o czymś innym. Takich momentów nie było może dużo, ale mnie trochę raziły.

Zatem co podobało mi się w tej książce - tajemnica związana z tym, co też morderca zostawia sobie na pamiątkę, a także to, że ciągle podejrzewałem detektywa Malloya, a mordercą okazał się ten drugi detektyw. Zresztą był to chyba jeden z moich pierwszych thrillerów... i dlatego zapamiętałam go jako szokujący.

Trochę żałuję, że gdy w końcu odnalazłam tą książkę (z pomocą forum lubimyczytac.pl) zburzyłam sobie wizję doskonałego thrillera jaki zachowałam w pamięci....

Nie...

przeczytałam tak dla zasady. ale nic godnego polecenia

przeczytałam tak dla zasady. ale nic godnego polecenia

Nie polecam. Nie zachecam do przeczytania. Nie jestem w stanie przetoczyc jednego argumentu za mimo szczerych checi. Widze po innych komentarzach, ze ksiazka podobala sie niektorym czytelniom.
Osobiscie uwazam ze to bardzo slaby eroty a jeszcze gorszy kryminal.

Osobiscie uwazam ze to bardzo slaby eroty a jeszcze gorszy kryminal.

przeczytałam ją z pewnymi zastrzeżeniami po przeczytaniu opinii innych i mieli rację, książka niby niezła, akcja jest, ale za dużo dziwnych, niepotrzebnych opisów, dobra na jedno popołudnie

Mam mieszane opinie co do tej pozycji. Jest zbrodnia, jest romans, ale wszystko to jakieś takie zniechęcające czasami do dalszego czytania.

Słabiutki kryminał ... Początek w miarę obiecujący natomiast później akcja toczy się naprawdę słabo . Trenowałem sobie szybkie czytanie :)

Niestety zaczęło się nudno, ale pomyślałam sobie, że z każdą chwilą będzie lepiej... Jednak było coraz gorzej. Nie polecam.

Strasznie przewidywalna. Praktycznie żadnego zaskoczenia.

Strasznie przewidywalna. Praktycznie żadnego zaskoczenia.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Zekranizowane