Randki w ciemno

Dating Game
83-7132-833-8
dona

Inne wydania

Po blisko ćwierć wieku małżeństwa on odchodzi z młodszą - taki scenariusz nader często pisze życie. Dla niczego nie podejrzewającej Paris słowa męża: „Chcę rozwodu” są wyrokiem, skazują ją na żmudne odbudowywanie własnego świata. Początkowo załamana, próbuje się pozbierać, stosując konwencjonalne metody: zmiana miejsca zamieszkania, poszukiwanie nowego partnera... Aż w końcu uświadamia sobie, że nie musi postępować jak większość kobiet w jej położeniu, że stać ją na coś oryginalnego.

Natalia | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 24 maja 2017

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Choć chwilami wydawała mi się zbyt długa. I nie przyciągała mojej uwagi jakoś bardzo.
Po dwudziestu czterech latach małżeństwa, Paris, zostawia mąż, dla młodszej kobiety. Jej świat legł w gruzach. Życie jakie wiodła do tej pory zmienia się bezpowrotnie. Zostaje sama. Ma dwójkę dzieci, ale oboje wiodą życie poza domem. Doskwiera jej samotność. Pierwszy okres po rozstaniu z Peterem jest, dla niej bardzo trudny. Postanawia się przeprowadzić i po woli zaczyna żyć pełnią życia. Nowe mieszkanie, praca, przyjaciele, randki w ciemno sprawiają, że rusza do przodu.
Jest, to historia spokojna choć dzieje się w niej sporo. Książka, która pokazuje, że koniec jednego może być początkiem czegoś lepszego. A człowiek jest w stanie znieść naprawdę dużo, aby w końcu stać się szczęśliwym.

Kachusek | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Bardzo mi się podobała ta opowieść.. Napisana z sercem, z emocjami..o przeżyciach żony porzuconej dla młodszej kobiety. Wzruszyło mnie zakończenie tym bardziej że i w moim życiu osobistym dużo się działo, ale udało się wyjść na prostą :) To druga moja książka Danielle Steel i cieszę się, że nie zrezygnowałam po pierwszej która była banalna i o wiele gorsza. Teraz pora na "Chatę".

Marianna | 2016-05-09
Przeczytana: 13 maja 2010

Czasem zmiany nie są złe, o czym mogła się przekonać główna bohaterka. Warto przeczytać, bo to książka, która daje nam wiarę w to, że warto walczyć o swoje szczęście mimo niepowodzeń. Dzięki tym złym rzeczom, które nas spotykają potrafimy dostrzec te dobre i się nimi cieszyć. Polecam.

Monika9027 | 2014-09-23

Historia o tym, że słowa przysięgi "...oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci" nie zawsze stanowią gwarancję, boleśnie przekonała się o tym główna bohaterka Paris. Niespodziewanie po 24 latach małżeństwa mąż oznajmił jej, że żąda rozwodu, na dodatek spotyka się z dużo młodszą kobietą. Paris długo nie mogła się otrząsnąć,po takim ciosie. Była na skraju załamania, nagle jej bezpieczne, spokojne życie rozpadło się na kawałki.Czuła się samotna, niepotrzebna,nie potrafiła pogodzić się z tym co ją spotkało. Dzięki pomocy życzliwych ludzi, odrobiny szczęścia i silnej woli wyszła jednak na prostą.Znalazła pracę w której mogła się spełnić,a także po wielu perypetiach i tytułowych randkach w ciemno, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewała na jej drodze stanęła miłość. Serdecznie polecam, książka naprawdę warta przeczytania:))

Gosia9101 | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Przyjemna lektura,którą czyta się lekko.
Paris jest już po 40, ma wspaniałe dzieci i męża. Ich małżeństwo jest doskonałe, tak przynajmniej myśli Paris, gdy tu nagle mąż oświadcza że chce rozwodu. Świat Paris legł w gruzach, ale nadal ma wsparcie w dzieciach. Po jakimś czasie Paris przeprowadza się do San Francisco i właśnie tam znajduje wspaniałą pracę i przyjaciół, a także tam zaczynają się tytułowe Randki w Ciemno:)

Aanika | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Bardzo lubie ksiazki Danielle Steel.. jednak ta jestem rozczarowana.
Ksiazka ta nie budzi w sumie zbytnich emocji, akcje i mimimalne napiecie mozna odczuc dopiero od strony 270.
Lektura chwilami irytuje swoja plytkoscia.. sorry ale jakos nie potrafilam wspolczuc bohaterce- niepracujacej nigdy jeszcze "biedaczce", ktora porzucona po 24 latach malzenstwa ma dosc pieniedzy, by spontanicznie -bez koniecznosci sprzedazy domu rodzinnego-wynajac spory domek nad kalifornijskim morzem. Pracowac wprawdzie nie musi, ale z nudow zaczyna o tym myslec Ojej.. az lza sie w oku kreci :) Od razu po przeprowadzce znajduje super prace, przyjacol, facetow.. ktorzy oczywiscie maja kasy jak lodow. :D Na jednaj z randek dostaje upominek - torebke Chanel .. echh taka tania bajeczka.

No ale.. tak jak bohaterka z nudow rozglada sie za praca.. tak i ja siegnelam po ksiazke:) Duzym jej plusem jest niewielki rozmiar.. nie rzuca zbyt duzego cienia podczas opalania :DDD

czekoLadowa | 2014-01-17

Chciałabym polecić tę pozycję, ponieważ bardzo mi się spodobała. Jest to opowieść o kobiecie, która zaczyna swoje życie od nowa, i choć na początku jest załamana i uważa, że już nic nie zdoła w życiu osiągnąć, spotyka ją miła niespodzianka. Znajduje fajną pracę, w której się realizuje, poznaje życzliwych ludzi i zaczyna żyć pełnią życia. Miłość, o którą przestała już zabiegać, zjawia się sama i to w podwójnej osobie ;) Miłego czytania.

Agata07a07 | 2013-07-01
Przeczytana: 2013 rok

Historia pewnie nie jednej kobiety, która poświęciła życie, aby zatroszczyć się o rodzinę, a kiedy dzieci wyfruwają z gniazda zostają tylko oni we dwoje...zostaje sama porzucona przez męża, czy mogą przydarzyć się gorsze słowa niż: już Cię nie kocham? Paris jednak stawia czoło światu i pragnie odmienić swój los :)

Agata | 2015-10-15

Całkiem fajna książka :) kolejna wersja pamiętnika w stylu Bridget Jones.

książek: 1955
Monika | 2013-06-17